WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka W Sejmie o programie "Za życiem". Ustawa PRZYJĘTA

W Sejmie o programie "Za życiem". Ustawa PRZYJĘTA

04.11.2016, godz. 12:37
Sejm, sala, obrady
foto: SE/EAST NEWS

W Sejmie posłowie będą dziś głosować nad rządowym projektem wsparcia matek i rodzin "Za życiem". Projekt wzbudza wiele emocji, bo jeden z jego zapisów proponuje jednorazowe wsparcie finansowej w wysokości 4 tys. zł dla matki, która urodzi dziecko z trudnej ciąży. Zdaniem opozycji takie rozwiązanie wcale nie pomoże, bo jest marną jałmużną.

Głosami większości posłów Sejm przyjął ustawę "Za życiem" proponowaną przez rząd. W czwartek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny poparła poprawki, które zostały zgłoszone do projektu. Jedną z poprawek była poprawka PiS, która dotyczyła tego, by projekt był skierowany także do rodzin z dziećmi, które mają orzeczenia o niepełnosprawności oraz o lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Za przyjęciem projektu ustawy głosowało 267 posłów, przeciw było 140, a od głosu wstrzymało się 21 posłów.

Zobacz: Poseł PiS chce 4000zł również na dzieci pochodzące z gwałtu

Projekt przewiduje, że jednorazowe wsparcie w wysokości 4 tys. zł trafi do rodzin, w których na świat przyjdzie dziecko ze zdiagnozowanym ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem oraz chore na nieuleczalną chorobę.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: