WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka W Sejmie o Sądzie Najwyższym. Grabiec: Setki policjantów, stalowy mur, #ZamachLipcowy" Co się dzieje? [WIDEO]

W Sejmie o Sądzie Najwyższym. Grabiec: Setki policjantów, stalowy mur, #ZamachLipcowy" Co się dzieje? [WIDEO]

18.07.2017, godz. 11:27
Sejm, sala, obrady
foto: SE/EAST NEWS

W Sejmie posłowie kłócą się o zmiany w Sądzie Najwyższym, a tuż przed posiedzeniem przy fotelu marszałka Marka Kuchcińskiego pojawiła sie straż marszałkowska, co zaniepokoiło opozycję. Co dzieje się przed gmachem Sejmu? Stoją metalowe barierki, zbiera się policja. PO nazywa sytuację krótko: #ZamachLipcowy.

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić zmiany w Sądzie Najwyższym, co zdaniem partii opozycyjnych jest uderzeniem w demokrację. Pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym miało odbyć się jutro, ale politycy postanowili wszystkich zaskoczyć i zmienić harmonogram posiedzenia Sejmu. Pierwsze czytanie rozpoczęło się we wtorek, czyli inaczej niż zapowiadano. Środowiska sędziowskie i różne organizacje obywatelskie, podobnie jak opozycja, uważają, że PiS chce wprowadzić złe zmiany i zapowiadają protesty w związku z planowanymi zmianami w Sądzie Najwyższym. W protesty mocno angażują się  Obywatele RP. Już od wczoraj zapraszali do wtorkowej, wieczornej demonstracji, a gdy zmieniono plan dnia w Sejmie, zaczęli zbierać się na Wiejskiej już od 9.00: - Nagle Kuchciński wprowadził do obrad Sejmu ustawę o SN. Przyjdźcie! Nie oddajmy Sądu Najwyższego!

Przed Sejmem pojawił się poseł Jan Grabiec z PO: - Przed Sejmem zbierają się ludzie, zaczynają manifestować. PiS z zaskoczenia, okłamał Polaków, mówił, że jutro będzie debata, ale marszałek Kuchciński wprowadził debatę do obrad. Sejm jest otoczony murem, płotem stalowym. Wokół są setki policjantów, w najbliższych godzinach mogą być ich tysiące...Tylko masowy sprzeciw może zatrzymać Kaczyńskiego - mówi poseł.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: