WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka W Sejmie o in vitro i aborcji. Będzie draka?Jest CZARNY PROTEST - RELACJA

W Sejmie o in vitro i aborcji. Będzie draka?Jest CZARNY PROTEST - RELACJA

21.09.2016, godz. 14:03
sejm, budynek
foto: EAST NEWS

W czawartek w Sejmie może być gorąco, bo posłowie zajmą się aborcją i in vitro. Przedstawione zostaną obywatelskie projekty ustaw, które proponują szereg zmian w przepisach. Jeden z projektów dotyczących aborcji zawiera propozycję liberalizacji przepisów, a drugi ich zaostrzenia. Zaprezentowany zostanie także poselski projekt ustawy o in vitro.

Projekty dotyczące zmian w przepisach o aborcji mogą poruszyć posłów. Z jednej strony w pierwszym czytaniu zaprezentowany zostanie obywatelski projekt zmian, który liberalizuje przepisy, a drugi jeszcze bardziej je zaostrza. Pierwszy to projekt komitetu "Ratujmy Kobiety", który przedstawi jako wnioskodawca Barbara Nowacka. Co przewiduje projekt? M.in. możliwość aborcji do 12. tygodnia ciąży, a także aborcję w takich przypadkach, jak obecnie (ciąża w wyniku gwałtu, zagrożenie życia bądź zdrowia matki, trwałe upośledzenie płodu). Natomiast projekt Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" przewiduje całkowity zakaz aborcji, a do tego kary za aborcję. W związku z tematem aborcji, który zostanie poruszony w Sejmie, część środowisk, np. działacze Razem, zorganizowała tzw. Czarny protest.

Oprócz aborcji w Sejmie będzie też mowa o in vitro. Posłowie zajmą się poselskim projektem ustawy o obronie życia i zdrowia dzieci powstałych w wyniku zapłodnienia in vitro. W projekcie znalazła się nowa definicja zarodka i zakaz tworzenia więcej  jak jednego zarodka w czasie procesu in vitro. Skoro więc parlamentarzyści zajmą się takimi tematami, możemy spodziewać się zamieszania i awantury. RELACJA z Sejmu na SE.pl

14.55 Tomasz Terlikowski śledzi sprawę Czarnego portestu: - Feministki chcą ubierać się na czarno przeciw ustawie antyaborcyjnej. Czarny strój trzeba założyć na znak żałoby po zamordowanych dzieciach - napisał na Twitterze.

14.30 Partia Razem zaplanowała na popołudnie akcje Czarny Protest. O 17.00 Raze zaprasza na demonstrację. Ważne, by przyjść ubranemu na czarno: - Jeśli ta ustawa przejdzie, kobiety będą wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży. Niemożliwe będzie przeprowadzanie badań prenatalnych. Kobiety będą żyły w strachu przed państwem. Partia Razem wzywa do zamanifestowania swojego sprzeciwu wobec tego barbarzyństwa. Ubierzmy się dziś i jutro na czarno — apelowała podczas dzisiejszej konferencji Kinga Stańczuk z Razem.

14.00 Tymczasem na Twitterze:

10.55 Czarne stroje w ramach Czarnego protestu założyły też posłanki Platformy Obywatelskiej. Małgorzata Kidawa-Błońska i Joanna Mucha

10.45 Na czarno ubrała się dziś też Barbara Nowacka, która wystąpi w Sejmie jako wnioskodawca inicjatywy "Ratujmy kobiety"

#czarnyprotest #ratujmykobiety

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Barbara Nowacka (@barbaranowacka) 21 Wrz, 2016 o 1:42 PDT

10.00 Tak wygląda Czarny Protest

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: