WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka W Sejmie o wieku emerytalnym. Będą dyskutować o prezydenckim projekcie

W Sejmie o wieku emerytalnym. Będą dyskutować o prezydenckim projekcie

03.11.2016, godz. 11:12
emeryci, emerytka, rencista, renciści, emerytura
foto: Super Express

Rusza sprawa wieku emerytalnego. Po kilku miesiącach przerwy sejmowa komisja polityki społecznej przyjrzy się prezydenckiemu projektowi ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego. Członkini komisji Beata Mazurek z PiS uważa, że ustawa może zostać uchwalona jeszcze w listopadzie.

Prezydencki projekt ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego zakłada, że kobiety przechodziłyby na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Ale nie wszyscy uważają, że takie rozwiązanie jest właściwe. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" posłanka Małgorzata Kochan z PO mówi wprost, jeśli proponowane rozwiązanie wejdzie w życie, to państwo czekają kłopoty: - Przecież według wyliczeń ekspertów zabraknie nam ponad miliona rąk do pracy. Więc albo trzeba będzie podnieść podatki, albo składki na ubezpieczenie społeczne - stwierdziła posłanka.

Prezydencki projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego prezydent Andrzej Duda zapowiadał już w czasie kampanii prezydenckiej. projekt trafił do Sejmu w zeszłym roku w listopadzie, a już w grudniu odbyło się w grudniu. W styczniu nastąpiło wysłuchanie publiczne, projektem zajęła się nadzwyczajna podkomisja, która nie zgłosiła większych uwag, co do projektu, ale później prace zamiast ruszyć pełną parą, zwolniły.

Sprawdź: Królowa Europy, Małgorzata Tusk, od 5 lat w tej samej kurteczce!

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: