WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wałęsa GROZI Dudzie: Albo mnie pan przeprosi, albo...

Wałęsa GROZI Dudzie: Albo mnie pan przeprosi, albo...

04.09.2016, godz. 13:55

„Posiadam wszystkie możliwe wyroki sądowe i zaświadczenia instytucji, że nie współpracowałem ze służbami. Wyroki są ostateczne, minęły wszelkie terminy do ich podważania” - oznajmił Lech Wałęsa na swoim profilu na Facebooku i zażądał przeprosin od prezydenta Andrzeja Dudy.

„Panie prezydencie Duda. Pan przysięgał, że będzie Pan stał na straży prawa dopowiadając Tak Mi Dopomóż BÓG. Rzekomo Pan jest prawnikiem. Wzywam, więc Pana albo Pan mnie przeprosi publicznie za publiczne obrażania ze złamaniem Prawa albo oddam Pana pod Sąd międzynarodowy” - napisał Wałęsa bezpośrednio zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy na swoim profilu Facebooku (pisownia oryginalna). Wpis jednak szybko został usunięty, a zamiast niego pojawił się podobny, równie obszerny, w którym Wałęsa zwrócił się do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Jemu także zagroził sądem i zażądał przeprosin, oświadczając, że posiada wszystkie niezbędne zaświadczenia instytucji głoszących, że nie współpracował ze służbami bezpieczeństwa.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu, podczas mszy świętej w 36. rocznicę Porozumień Gdańskich, Andrzej Duda wyciągnął rękę do Lecha Wałęsa, przekazując mu znak pokoju. Na ten gest uczestnicy mszy zareagowali gromkimi brawami. Jednak wygląda na to, że wartość gestu trwała niewiele dłużej niż aplauz...

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: