WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wałęsa NIE WYTRZYMAŁ! Zapytał dziennikarza: - Komu Pan służy?!

Wałęsa NIE WYTRZYMAŁ! Zapytał dziennikarza: - Komu Pan służy?!

07.10.2016, godz. 11:14
LECH WAŁĘSA
LECH WAŁĘSA foto: EAST NEWS

Radio Szczecin poinformowało, że w trakcie ich audycji "Rozmowy pod krawatem" Lech Wałęsa bardzo nerwowo reagował na pytania dziennikarza. Punktem zapalnym był moment, gdy został zapytany o badania historyków na temat jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Były prezydent zareagował nerwowo: - Komu Pan służy? Poważny facet, a niepoważne pytania!, po czym zakończył rozmowę.

 


Byłego przywódcę Solidarności zapytano, kiedy zrealizuje on swoje zapowiedzi i pozwie do sądu autorów książki o jego współpracy (historycy Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk). Wałęsa odpowiedział: - Sprawy są już w sądzie, ale sąd realizuje to po swojemu. Jestem autorem pozwu, więc dotrzymałem słowa.

Następnie temperatura wywiadu zdecydowanie wzrosła. W nerwowej atmosferze zapytano go o zapowiedź wyprowadzenia na ulice dwóch milionów ludzi. Były prezydent stwierdził krótko: - Jak trzeba będzie to ich zbiorę i odpowiednio poprowadzę. Panie, kończ Pan, szkoda słów... Na koniec dodał jeszcze: - Komu Pan służy? Poważny facet, a niepoważne pytania! Na pytanie, które z nich było niepoważne, Wałęsa nie zdecydował się już odpowiedzieć.

Całość wyglądała następująco:

 

 

Czy uważacie, że Wałęsa słusznie zareagował tak nerwowo, a dziennikarz przekroczył standardy? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie lub wyrażenia swojego zdania w komentarzu.

Zobacz także: Rewolucyjne zmiany w armii- żołnierzom nakazano oglądać TVP Info
Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: