WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wałęsa o Kaczyńskich: Kiedy dorośli musiałem ich stale pilnować

Wałęsa o Kaczyńskich: Kiedy dorośli musiałem ich stale pilnować

26.11.2016, godz. 12:48
Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński
foto: SE/EAST NEWS

Lech Wałęsa odwiedził ostatnio Opole. Wizyta byłego prezydenta w Opolu odbyła się z inicjatywy KOD. Na Wałęsę czekało ponad trzysta osób - głównie sympatyków KOD, ale także polityków i mniej zaangażowanych w politykę mieszkańców miasta. Były prezydent wspominał m.in. współpracę z braćmi Kaczyńskimi.

- Przyjechałem, żeby rozmawiać, aby szukać sposobu na to, co trzeba zmienić w Polsce. Musimy naprawiać Polskę, a innym rozwiązaniem jest katapultowanie tych, którzy obecnie rządzą. Mamy do tego prawo jako naród. - grzmiał w starej auli Uniwersytetu Opolskiego Lech Wałęsa. Został zapytany m.in. o Antoniego Macierewicza oraz Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Panowie w przeszłości współpracowali ze sobą. W grudniu 1987 r. Lech Kaczyński wszedł w skład Sekretariatu Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność", był w niej również Jarosław Kaczyński. Lech był również jedną z osób powołonaych do rozmów przy Okrągłym Stole, zaś w grudniu '88 został członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie.

Wałęsa tak mówił o politykach PiS-u podczas spotkania z opolanami: Macierewicz jest niebezpieczny, a jeśli chodzi o Kaczyńskich, to jeśli mógłbym cofnąć czas, to nadal bym na nich postawił - mówił Wałęsa. To znakomici wykonawcy, dobrzy do pracy w drugim szeregu. Oni od zawsze byli w walce, przecież walczyli już jako niemowlaki o pierś matki. Kiedy dorośli musiałem ich jednak stale pilnować, a to łatwe nie było. Jak ich wyrzuciłem, to wtedy zostałem nazwany agentem. Taka jest prawda.

Resztę pytań dotyczyła spraw Opola. Ten temat Wałęsa również zgrabnie wykorzystał do utyskiwania zarówno władzy, jak i opozycji. Musimy się przygotować, przepracować to, co się stało. Na dobrą sprawę nie ma nawet komu oddać teraz władzy, opozycja jest słaba i podzielona - mówił Wałęsa ostrzegając jednocześnie przed gwałtownymi zmianami.

Zobacz też: Fidel Castro. Rodzina - dyktator miał aż 9. dzieci!


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: