WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Wałęsa przyznał się na wizji, że dostał mieszkanie od SB!

Wałęsa przyznał się na wizji, że dostał mieszkanie od SB!

14.07.2017, godz. 11:07
Wałęsa, donosiłeś! Zapłać mi 100 tysięcy
Lech Wałęsa foto:

W ostatnim magazynie śledczym Anity Gargas wypowiadał się wypowiada się major Służby Bezpieczeństwa Jerzy Frączkowski, który przyznawał, że Lech Wałęsa współpracował z SB. Zdradził on m.in. że były prezydent otrzymał od tej służby mieszkanie. Do sprawy tej w rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się sam zainteresowany. Dość nieoczekiwanie przyznał on, że istotnie tak było, znalazł jednak na to bardzo ciekawe wytłumaczenie.

Jak wspominał Wałęsa: - Mieszkałem w hotelu robotniczym, gdzie było ponad 1000 robotników. Żeby mnie wyrwać, bo byłem groźny to na siłę dano mi mieszkanie. Widzi pani, taka jest prawda! Oni mówią, że dostałem w nagrodę a ja byłem przywódcą, i mogłem podnieść  hotel, tam gdzie było ponad tysiąc robotników, i żeby mi zabrać tą broń, to wrzucono mnie do jakiegoś kiepskiego mieszkania:

 

 

Wcześniej Olejnik zaczęła wypytywać o współpracę z SB w przeszłości. Kiedy zapytała "to Pan brał pieniądze?", Lechowi Wałęsie puściły nerwy. "Co Pani pie***?!" - oburzył się były prezydent. Dziennikarka nie kryła zdziwienia i zwróciła uwagę, że jej gość zachował się niegrzecznie i zażądała przeprosin. Wałęsa postanowił zreflektować się i podkreślił, że ich stosunki od wielu lat są przyjacielskie.

Słowa Wałęsy wywołały falę komentarzy w internecie:

 

 

 

 

 

Zobacz także: Nowe informacje o współpracy Wałęsy z SB! SZOKUJĄCE wspomnienia majora SB!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: