WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wałęsa straszy Kaczyńskiego: Będzie w WIĘZIENIU

Wałęsa straszy Kaczyńskiego: Będzie w WIĘZIENIU

13.10.2016, godz. 09:59
Lech Wałęsa
foto: EAST NEWS

Lech Wałęsa znów nie szczędził gorzkich słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Goszczący w programie Moniki Olejnik były prezydent przyznał, że nie chciałby być w skórze prezesa PiS. - Prędzej czy później, kiedy demagogia, populizm, rozdawanie przestanie działać, to nie chciałbym być w jego sytuacji i mieć jego życiorysu - stwierdził Wałęsa.

Wałęsa udzielił wywiadu Monice Olejnik w "Kropce nad i". Pytany był o obecną sytuację w polskiej polityce i Jarosława Kaczyńskiego, który kilka dni temu mówił o Wałęsie w zagranicznych mediach. Były lider Solidarności nie ma złudzeń, Kaczyński to: - Trzeba go  naprawdę zlekceważyć, to jest niepoważny człowiek - stwierdził. I przyznał, że nie mam mowy, by Kaczyński starał się go wymazać z historii: - To jest nieprawdopodobne, to jest niemożliwe, to jest śmieszne, to jest głupie jak sam Kaczyński. Zdaniem Wałęsy Jarosław Kaczyński odpowie za katastrofę smoleńską, sprzeczki Polski z innymi państwa: - On zapłaci wysoką cenę za Smoleńsk i za wiele innych rzeczy, za niszczenie polskiego dorobku, za kłócenie Polski ze wszystkimi sąsiadami i innymi państwami. W związku z tym rachunek będzie naprawdę wielki i on chyba sobie zdaje wreszcie sprawę, że będzie go musiał zapłacić. Noblista uważa, że to na prezesie PiS spoczywa odpowiedzialność za katastrofę w Smoleńsku, bo to właśnie Kaczyński, zdaniem Wałęsy, chciał, żeby ówczesną kampanię prezydencką Lech Wałęsa rozpoczął wyjazdem na uroczystości katyńskie :- Zapłacił cenę za głupi pomysł, za głupie rozpoczęcie w Katyniu kampanii wyborczej. I przy okazji zgubił tylu ludzi.

Czytaj: Chcą ODWOŁANIA szefowej "Wiadomości"za wpis po śmierci Wajdy

Lech Wałęsa został też zapytany o niedawne słowa Kaczyńskiego na temat Donalda Tuska. Przypomnijmy, że chodziło o kolejną kadencję byłego premiera na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Prezes PiS powiedział w jednym z wywiadów, że rząd PiS może nie poprzeć tej kandydatury, bo na Tuskowi mogą zostać postawione zarzuty. Jednak zdaniem Wałęsy to raczej Kaczyński ma się czego obawiać: - Obawiam się, że to Kaczyński będzie w więzieniu za krzywdy, które Polsce wyrządził.

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: