WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wałęsa świętuje rocznice porozumień sierpniowych na tle MAJTEK

Wałęsa świętuje rocznice porozumień sierpniowych na tle MAJTEK

31.08.2016, godz. 14:59
Wałęsa świętuje rocznice porozumień sierpniowych wśród MAJTEK
foto: Facebook/Lech Wałęsa

W Gdańsku trwają obchody porozumień sierpniowych, ale tak jak w poprzednich latach, tak i dziś świętujący są podzieleni. O 14.00 w legendarnej stoczni pojawi się prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Nie będzie wraz z nimi Lecha Wałęsy, który już rano złożył kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców złożył Lech Wałęsa z KOD i politykami PO przy boku. A później świętował, m.in. odwiedzając bazarek.

Wałęsa często spotyka się z ludźmi. Nie tylko jeździ z wykładami po świecie i wypoczywa w eksluzywnych kurortach, ale też wychodzi na ulice. Niejednokrotnie w czasie minionych wakacji publikował w Internecie zdjęcia z przechadzek po molo w Sopocie lub  ze spacerów ulicami Gdańska. Były prezydent nie może narzekać na brak zainteresowania, zawsze otacza go tłum wielbicieli. I nie ważne, czy akurat wyszedł z kościoła po niedzielnej mszy, czy z kijkami w rękach uprawia nordic walking. A on nigdy nie odtrąca tych, którzy chcą z nim stanąć do zdjęcia.

Tak było i w dniu 36. rocznicy porozumień sierpniowych. Najpierw Lech Wałęsa udał się po pomnik poświęcony stoczniowcom, pod którym złożył kwiaty. I zanim trafił do swego biura, gdzie przyjmował gości: zagraniczne delegacje, sympatyków i dostawał od nich prezenty, zatrzymał się przy ulicznym straganie. Fotografią ze sprzedawczynią bielizny laureat Nobla chętnie się pochwalił na Facebookuj. -   Panie Prezydencie właśnie taki szacunek należy się ludziom prostym, zwykłym, niezakłamanym - chwalą Wałęsę internauci.


Sprawdź: Maciej Orłoś ODCHODZI z Teleexpressu!

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: