WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Wałęsa świętuje rocznice porozumień sierpniowych na tle MAJTEK

Wałęsa świętuje rocznice porozumień sierpniowych na tle MAJTEK

31.08.2016, godz. 14:59
Wałęsa świętuje rocznice porozumień sierpniowych wśród MAJTEK
foto: Facebook/Lech Wałęsa

W Gdańsku trwają obchody porozumień sierpniowych, ale tak jak w poprzednich latach, tak i dziś świętujący są podzieleni. O 14.00 w legendarnej stoczni pojawi się prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Nie będzie wraz z nimi Lecha Wałęsy, który już rano złożył kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców złożył Lech Wałęsa z KOD i politykami PO przy boku. A później świętował, m.in. odwiedzając bazarek.

Wałęsa często spotyka się z ludźmi. Nie tylko jeździ z wykładami po świecie i wypoczywa w eksluzywnych kurortach, ale też wychodzi na ulice. Niejednokrotnie w czasie minionych wakacji publikował w Internecie zdjęcia z przechadzek po molo w Sopocie lub  ze spacerów ulicami Gdańska. Były prezydent nie może narzekać na brak zainteresowania, zawsze otacza go tłum wielbicieli. I nie ważne, czy akurat wyszedł z kościoła po niedzielnej mszy, czy z kijkami w rękach uprawia nordic walking. A on nigdy nie odtrąca tych, którzy chcą z nim stanąć do zdjęcia.

Tak było i w dniu 36. rocznicy porozumień sierpniowych. Najpierw Lech Wałęsa udał się po pomnik poświęcony stoczniowcom, pod którym złożył kwiaty. I zanim trafił do swego biura, gdzie przyjmował gości: zagraniczne delegacje, sympatyków i dostawał od nich prezenty, zatrzymał się przy ulicznym straganie. Fotografią ze sprzedawczynią bielizny laureat Nobla chętnie się pochwalił na Facebookuj. -   Panie Prezydencie właśnie taki szacunek należy się ludziom prostym, zwykłym, niezakłamanym - chwalą Wałęsę internauci.


Sprawdź: Maciej Orłoś ODCHODZI z Teleexpressu!

Źródło: Super Express TV

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: