WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Walka 100-lecia? RYCERZ wyzywa Kukiza na pojedynek!

Walka 100-lecia? RYCERZ wyzywa Kukiza na pojedynek!

07.10.2016, godz. 09:35
Paweł kukiz
foto: Super Express TV

Słowa Pawła Kukiza, jakie ten wypowiedział pod adresem przeciwniczek zakazu aborcji  ("Trzeba było zdawać sobie sprawę, komu się dawało to ciało i kiedy się dawało") poruszył wiele osób. Choć poseł parokrotnie już przepraszał, to wciąż najwyraźniej za mało. Piotr Celej postanowił więc, zgodnie ze standardami poprzednich wieków, bronić honoru kobiet na polu bitwy. Zaproponował więc liderowi Kukiz'15... rycerski pojedynek. Ponadto zagroził, że jeśli muzyk się na niego nie odważy, to Celej do końca życia określać go będzie pewnym niepochlebnym epitetem.

 

Jako, że wyzywający jest członkiem trójmiejskiego bractwa rycerskiego i ma większe doświadczenie, zaproponował posłowi przeszkolenie i komplet zbroi. Rycerz napisał: - Oczywiście 'załatwię' Panu pasujący komplet zbroi. Jestem skłonny by zorganizować Panu również odpowiednie przeszkolenie. Forma pojedynku jest (względnie) bezpieczna dla zdrowia i honorowa. 1 minuta walki według określonych zasad.

Jak argumentował w swoim wpisie: - Pana wypowiedzi nie tylko urągają wizerunkowi męża stanu, ale i zwyczajnej godności mężczyzny. Przypomnę, że archetyp mężczyzny wywodzi się z obyczajów rycerskich, później też szlacheckich. Za podobne opinie z aż do 1939 roku spotkałyby Pana reperkusje od siłowych po banicję towarzyską.

Celej zaproponował Kukizowi dwa rozwiązania. Pierwsze brzmiało następująco: - Przeprosi Pan publicznie kobiety oraz przekaże zadośćuczynienie na rzecz samotnych matek, drugie natomiast: - Mogę zorganizować honorowe wyjście z sytuacji - wyzywam Pana na pojedynek... rycerski.

Nie podjęcie przez Kukiza wyzwania może nieść za sobą poważne reperkusje, ponieważ: - Jeśli Pan nie zdecyduje się na zastosowanie ww. rozwiązań, odbieram Panu wszelkie honorowe prawa i do końca życia (swojego, a zapewne Pana przeżyję) obiecuję solennie zawsze przed Pana nazwiskiem dodawać epitety: k***siarz. Czyli przez około 50 lat. Czekam na Pana odpowiedź.

Do tej pory lider Kukiz'15 nie odniósł się do propozycji Celeja. Trzeba jednak przyznać, że taka walka mogłaby przebić dotychczasowe rekordy sprzedaży pay-per-view.

 

Zobacz także: Cejrowski OSTRO do posłów PiS: Krew dzieci BRYZGAĆ będzie na wasze sumienia

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: