WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Warszawska reprywatyzacja. CBA zatrzymało byłą urzędniczkę Marzenę K., która zarobiła 38 milionów zł!

Warszawska reprywatyzacja. CBA zatrzymało byłą urzędniczkę Marzenę K., która zarobiła 38 milionów zł!

13.10.2016, godz. 09:49
ratusz Warszawa
foto: Se.pl/AKPA

TVP Info ujawniło w czwartkowy poranek, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłą pracownicę resortu sprawiedliwości Marzenę K. Była ona jedną z głównych beneficjentek warszawskich reprywatyzacji. Poinformował o tym Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Zatrzymanie ma związek z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie, choć śledztwo prowadzone jest przez prokuraturę we Wrocławiu.

 

Jak podał Kaczorek: - Urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości zatrzymano w Warszawie w związku z jednym ze śledztw dotyczących reprywatyzacji. Zostanie przewieziona do Wrocławia. Oznacza to, że wrocławska prokuratura regionalna i CBA przeszła do kolejnego etapu śledztwa, ale nie mogę podać więcej szczegółów, ponieważ trwają czynności w tej sprawie.

Marzena K., jako urzędniczka w Ministerstwie Sprawiedliwości na reprywatyzacjach zarobić miała ponad 38 milionów złotych w ramach odszkodowań za sześć stołecznych nieruchomości. Co ciekawe, "zapomniała" tego ujawnić w swoich oświadczeniach majątkowych. Jest ona również jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy PKiN, pod dawnym adresem Chmielna 70, wokół której rozpoczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy.

Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Sebastian Kaleta zapowiedział, że resort zbada sprawę zgodnie z procedurami tak, aby ewentualni winni ponieśli odpowiedzialność, a skarb państwa nie był narażony na żadne koszty.

Internautka zlośliwie skomentował:

 

 

Zobacz także: Warszawska reprywatyzacja- urzędniczka "ZAPOMNIAŁA" wpisać w oświadczenie majątkowe 38 milionów zł!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: