WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Warszawska reprywatyzacja. Zatrzymana urzędniczka PRZYZNAŁA SIĘ do zarzutów

Warszawska reprywatyzacja. Zatrzymana urzędniczka PRZYZNAŁA SIĘ do zarzutów

14.10.2016, godz. 10:42
CBA
foto: EAST NEWS

W czwartek informowaliśmy, że funkcjonariusze CBA zatrzymali Marzenę K., warszawską urzędniczkę z ministerstwa sprawiedliwości, podejrzewaną o udział w warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej. W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu usłyszała ona cztery zarzuty popełnienia przestępstwa w związku z ustawą o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, czyli tzw. ustawą antykorupcyjną w latach 2012-2015. Jak donosi rmf24.pl Marzena K. przyznała się do winy, a prokurator zakazał jej opuszczania kraju i wyznaczył 500 tys. zł poręczenia majątkowego.Zatrzymana w czwartek rano Marzena K. została przewieziona do Wrocławia, gdzie prowadzona jest część śledztw związanych z kwestią reprywatyzacji w Warszawie. Jest pierwszą osobą, która otrzymała zarzuty w tej sprawie. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Anna Zimoląg z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu poinformowała, że postawione urzędniczce zarzuty dotyczą głównie zatajenia informacji w oświadczeniach majątkowych. Jak wyliczała prokurator: - Zataiła bardzo szczególne dane, m.in. dane o wypłacie odszkodowań za przejęte na podstawie dekretu Bieruta nieruchomości warszawskie. Uzyskanie prawa do użytkowania wieczystego tej słynnej działki przy Placu Defilad w Warszawie. Ponadto zataiła też informacje o dochodzie osiągniętym ze sprzedaży udziału w użytkowaniu wieczystym działki gruntu i współwłasności budynku oraz o dochodach uzyskiwanych z zawartych umów o dzieło z uczelniami wyższymi.

Przypomnijmy: Marzena K. jest rodzoną siostrą Roberta Nowaczyka, czyli adwokata, który specjalizował się w sprawach reprywatyzacji w Warszawie. Odzyskał on od miasta wiele nieruchomości. W kilku z nich on i jego siostra są współwłaścicielami, jak np. na działce przy PKiN (Chmielna 70).

Zobacz także: Warszawska reprywatyzacja- urzędniczka "ZAPOMNIAŁA" wpisać w oświadczenie majątkowe 38 milionów zł!


Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: