WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Warszawska reprywatyzacja. Zatrzymana urzędniczka PRZYZNAŁA SIĘ do zarzutów

Warszawska reprywatyzacja. Zatrzymana urzędniczka PRZYZNAŁA SIĘ do zarzutów

14.10.2016, godz. 10:42
CBA
foto: EAST NEWS

W czwartek informowaliśmy, że funkcjonariusze CBA zatrzymali Marzenę K., warszawską urzędniczkę z ministerstwa sprawiedliwości, podejrzewaną o udział w warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej. W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu usłyszała ona cztery zarzuty popełnienia przestępstwa w związku z ustawą o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, czyli tzw. ustawą antykorupcyjną w latach 2012-2015. Jak donosi rmf24.pl Marzena K. przyznała się do winy, a prokurator zakazał jej opuszczania kraju i wyznaczył 500 tys. zł poręczenia majątkowego.Zatrzymana w czwartek rano Marzena K. została przewieziona do Wrocławia, gdzie prowadzona jest część śledztw związanych z kwestią reprywatyzacji w Warszawie. Jest pierwszą osobą, która otrzymała zarzuty w tej sprawie. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Anna Zimoląg z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu poinformowała, że postawione urzędniczce zarzuty dotyczą głównie zatajenia informacji w oświadczeniach majątkowych. Jak wyliczała prokurator: - Zataiła bardzo szczególne dane, m.in. dane o wypłacie odszkodowań za przejęte na podstawie dekretu Bieruta nieruchomości warszawskie. Uzyskanie prawa do użytkowania wieczystego tej słynnej działki przy Placu Defilad w Warszawie. Ponadto zataiła też informacje o dochodzie osiągniętym ze sprzedaży udziału w użytkowaniu wieczystym działki gruntu i współwłasności budynku oraz o dochodach uzyskiwanych z zawartych umów o dzieło z uczelniami wyższymi.

Przypomnijmy: Marzena K. jest rodzoną siostrą Roberta Nowaczyka, czyli adwokata, który specjalizował się w sprawach reprywatyzacji w Warszawie. Odzyskał on od miasta wiele nieruchomości. W kilku z nich on i jego siostra są współwłaścicielami, jak np. na działce przy PKiN (Chmielna 70).

Zobacz także: Warszawska reprywatyzacja- urzędniczka "ZAPOMNIAŁA" wpisać w oświadczenie majątkowe 38 milionów zł!


Źródło: Super Express TV

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: