WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Waszczykowski czuje się OSZUKANY przez Komisję Wenecką

Waszczykowski czuje się OSZUKANY przez Komisję Wenecką

03.08.2016, godz. 15:39
WITOLD WASZCZYKOWSKI
WITOLD WASZCZYKOWSKI foto: Super Express

Pół roku temu to sam szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski zwrócił się do Komisji Weneckiej o jej opinię w sprawie polskiego kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Decyzja ta nie okazała się trafna. Spekulowano nawet, że prezes PiS rozważał pozbawienie Waszczykowskiego teki ministra. Teraz szef MSZ przyznał, że żałuje tamtej decyzji i czuję się przez Komisję Wenecką oszukany.

Waszczykowski został zapytany w TVP Info, czy Polska ponownie zwróci się do Komisji Weneckiej ws. ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Odpowiedział on stanowczo i zdecydowanie że nie. Jak tłumaczył: - W sprawie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym nie będziemy już prosili o opinię Komisji Weneckiej. Uczyniliśmy pewien gest na początku roku i czujemy się oszukani.

Następnie dodał: - KW podeszła skrajnie jednostronnie wobec nas, przyjęła tylko jedną narrację i jej raport końcowy jest skrajnie nieobiektywny. A co do nowelizacji, to opozycja a także Komisja Europejska i Komisja Wenecka miały czas, aby się wypowiedzieć. Dla nas sprawa jest zamknięta.

Zobacz także: Nowa PAŃSTWOWA fucha Nowaka!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: