WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Waszczykowski odważnie! Oczekuje wyjaśnień od samego prezydenta

Waszczykowski odważnie! Oczekuje wyjaśnień od samego prezydenta

19.06.2017, godz. 08:56
Minister Waszczykowski dostał nową limuzynę
Minister Waszczykowski dostał nową limuzynę foto:

Witold Waszczykowski goszcząc w RMF FM zaskoczył słuchaczy, gdy zdecydował się w mocnych słowach skomentować zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy. Minister spraw zagranicznych jest zbulwersowany faktem, że od kilku miesięcy wybrani ambasadorowie Polski, m.in. w Kanadzie, Tajlandii i Korei Południowej, nie mogą zacząć pracy, ponieważ prezydent nie chce podpisać ich nominacji. Jak buńczucznie zapowiedział w rozmowie Waszczykowski, oczekuje od głowy państwa wyjaśnień w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich kandydatom, których pozytywnie zaopiniował parlament.

 

Jak mówił Waszczykowski: - Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wiele kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ. Dodał, że jego resort prowadzi jasną politykę personalną i proponuje na ambasadorów kandydatów z najwyższej półki. Jak przekonywał: - To ludzie wykształceni, mający doświadczenie. Staramy się znaleźć ekspertów od danego kraju, przechodzą praktycznie bez zarzutów komisje sejmową i senacką. Oczekuję więc wyjaśnień, o co chodzi.

Według ministra Waszczykowskiego, w tej chwili około dziesięciu wybranych ambasadorów nie może zacząć swojej pracy przez brak prezydenckiego podpisu.

W porannej rozmowie w tym radiu dziennikarz Robert Mazurek nawiązał do tych słów Waszczykowskiego. Jego rozmówca, prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapewnił:

 

 

Zobacz także: Awantura w studiu TVP po słowach Beaty Szydło. Goście zaczęli opuszczać program

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: