WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Waszczykowski ujawnia: W MSZ są NOWE, nieznane dokumenty w sprawie Smoleńska!

Waszczykowski ujawnia: W MSZ są NOWE, nieznane dokumenty w sprawie Smoleńska!

24.08.2016, godz. 18:54
WITOLD WASZCZYKOWSKI
WITOLD WASZCZYKOWSKI foto: Super Express

Jak przyznał w rozmowie w TVP Info minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski, w jego resorcie odnaleziono dotąd dokumenty dotyczące organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku i planów jego obecności na uroczystościach w Katyniu. Okazuje się, że o istnieniu tych dokumentów, przez wszystkie lata nie wiedziała nawet prokuratura.  Jak ujawnił Waszczykowski, wynika z nich jednoznacznie, że strona rosyjska zabiegała o to, aby w uroczystościach w Katyniu nie brał udziału prezydent Lech Kaczyński.


Jak mówił szef MSZ: - Z dokumentów, które przeglądałem sam – to są notatki z różnych rozmów polsko-rosyjskich, na różnych szczeblach, od ekspertów do najwyższego szczebla – jasno wynika, że przede wszystkim strona rosyjska parła do tego, by w uroczystościach w Katyniu nie wziął udziału prezydent Lech Kaczyński. Dokumenty mówią o tym jednoznacznie – pod wpływem nacisków strony rosyjskiej, strona polska zdecydowała się o zorganizowaniu odrębnych uroczystości. Jedne dla Donalda Tuska i Władimira Putina, drugie, odrębne dla Lecha Kaczyńskiego.

Jak dodał, prokuratora nie znała tych dokumentów, które w najbliższych dniach mają zostać jej udostępnione: - Większość dokumentów, które przeglądałem, nie były sprawdzane przez prokuraturę, dlatego zostaną tam przekazane. Dzisiaj te dokumenty mają moc dokumentów jawnych. Niektóre są nawet sprzed 5-6 lat. Te dokumenty zostaną ujawnione we wrześniu, za kilka dni.

Zobacz także: Reprywatyzacja w Warszawie. Atakują Lecha Kaczyńskiego

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: