WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Stefan Niesiołowski ODSZEDŁ z PO! Teraz będzie w kole Europejscy Demokraci

Stefan Niesiołowski ODSZEDŁ z PO! Teraz będzie w kole Europejscy Demokraci

21.09.2016, godz. 14:18
Stefan Niesiołowski
foto: SE/EAST NEWS

I wszystko jest jasne! Stefan Niesiołowski przyłącza się do koła poselskiego o nazwie Europejscy Demokraci.  W skład koła Europejscy Demokraci weszli też: Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski. Jak powiedział na konferencji prasowej koła Niesiołowski, odszedł z PO, bo nie walczy ona z PiS, a zajmuje się wewnętrznymi sporami.

Koło poselskie, w którego skład wejdzie też Stefan Niesiołowski będzie nosiło nazwę Europejscy Demokraci. Kierować ma nim Jacek Protasiewicz, do niedawna polityk PO. Wiadomo, że w skład koła wejdą też Michał Kamiński, który w czasie kampanii wyborczej był prawą ręką Ewy Kopacz, a także Stanisław Huskowski.

W czasie konferencji prasowej Niesiołowski mówił: - Będziemy walczyć z PiS, a nie zajmować się jakimiś przepychankami partyjnymi. Protasiewicz podkreślił, że Europejscy Demokraci chcą przystąpić do koalicji Wolność, Równość, Demokracja.

Jak wcześniej mówił Protasiewicz, koło Europejscy Demokraci nie będzie stworzone po to, by atakować Platformę Obywatelską, czy jej szkodzić. Celem koła ma być za to współpraca z Komitetem Obrony Demokracji. Przypomnijmy, że Huskowski, Kamiński i Protasiewicz podpadli władzom partii w lipcu, a zarzucono im, że szkodzą wizerunkowi Platformy. O to, by przywrócić ich do ugrupowania apelował m.in. Stefan Niesiołowski.

Zobacz: Nowy sondaż: DRAMATYCZNA sytuacja PO!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: