WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wdowa po Kiszczaku wspomina Barbarę Jaruzelską

Wdowa po Kiszczaku wspomina Barbarę Jaruzelską

02.06.2017, godz. 08:15
Barbara Jaruzelska
foto: EAST NEWS

W czwartek pojawiła się smutna wiadomość - zmarła Barbara Jaruzelska, wdowa po generale Wojciechu Jaruzelskim. O śmierci byłej pierwszej damy powiadomiła jej córka Monika Jaruzelska. Nagła śmierć Jaruzelskiej wstrząsnęła wdową po generale Czesławie Kiszczaku. Maria Teresa Kiszczak nie mogła uwierzyć, że jej znajoma nie żyje.

Barbara Jaruzelska zmarła w wieku 86 lat. Na Facebooku córki zmarłej pojawiła się wiadomość: - Kochani, W poniedziałek rano odeszła moja Mama... Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 czerwca 2017 o godzinie 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej - napisała Monika Jaruzelska. Wiadomość o śmierci wdowy po generale Jaruzelskim wstrząsnęła Marią Kiszczak. Wdowa po generale w rozmowie z fakt.pl przyznała, że nie spodziewała się takie informacji: -  Jestem w szoku! Nie mogę i nie chcę w to uwierzyć, że Basia nie żyje! Przyznała, że chociaż nie we wszystkim zgadzała się z Jaruzelską i wiele je różniło to, jednak dobrze się znały, i to od lat. - To była bardzo pewna siebie kobieta, lubiła rozmowy - wspomniała Maria Kiszczak.

Barbara Jaruzelska zmarła 29 maja. Jej mąż Wojciech Jaruzelski odszedł niemal równo trzy lata wcześniej, bo 25 maja 2014 roku. Jaruzelscy mieli jedną córkę Monikę.

Zobacz: Nie żyje Barbara Jaruzelska. Miała 86 lat

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: