WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka „Weterani. Wyrwani śmierci” ostatni odcinek serialu w FOKUS TV w czwartek 13 lipca o 22:00

„Weterani. Wyrwani śmierci” ostatni odcinek serialu w FOKUS TV w czwartek 13 lipca o 22:00

13.07.2017, godz. 16:48
Poznajcie historię bohatera z Afganistan
foto: Dominik Mikołajczyk/Polish Embassy

Andrzej Sinkiewicz z serialu "Weterani. Wyrwani śmierci" to młodszy chorąży, który obecnie służy w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszewie. W wyniku postrzału z RPG ledwo uszedł z życiem. Był siedem razy reanimowany i dwanaście dni przebywał w śpiączce. Ostatni odcinek "Weteranów" opowiadający jego niezwykłą historię trzeba koniecznie obejrzeć!

W zasadzie to cud, że ten człowiek żyje, pracuje i myśli o kolejnej misji! 19 listopada 2010 r. chor. Andrzej Sinkiewicz wpadł w Afganistanie w zasadzkę talibów i został trafiony pociskiem z granatnika przeciwpancernego (RPG). Wyrwany obojczyk, łopatka, oderwany mięsień trójgłowy ramienia, ręka wisząca na jednym mięśniu. Chorąży był siedmiokrotnie reanimowany, spędził w śpiączce 12 dni, ale miał na tyle silny organizm, że wyszedł z tego. I miał szczęście, że zajęli się nim prawdziwi fachowcy - w najważniejszym momencie ratownik Dominik Włodek i dr Robert Borkowski.

CAŁY ODCINEK ZOBACZYCIE W FOKUS TV o 22:00 - ZAPRASZAMY

Z lekarzem wiąże się ciekawa historia. Otóż doktor zrobił, co mógł, i później na lata stracił z oczu pacjenta. W międzyczasie ktoś mu powiedział, że nie udało się uratować ręki żołnierza, bo wdało się zakażenie. Po dwóch latach do gabinetu dr. Borkowskiego w Warszawskim Instytucie Medycznym zgłosił się chorąży Sinkiewicz. - Bałem się tego spotkania, spojrzenia mu w oczy. Byłem przekonany, że amputowali mu rękę - opowiada doktor. Na szczęście nie! Chorąży ma 69 proc. uszczerbku na zdrowiu, ale służy w wojsku. - Jestem czołgistą, to jest mój zawód - mówi. Podczas tegorocznej Polskiej Nocy NBA zorganizowanej w Waszyngtonie przez Marcina Gortata (33 l.) weteran Andrzej Sinkiewicz był gościem specjalnym. - Wspaniały człowiek i bohater, którego historię warto poznać - mówi o nim Marcin Gortat.

Koszykarz wraz ze swoją Fundacją MG13 kontynuuje działania na rzecz żołnierzy. Już 30 lipca w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się Wielki Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie. W drużynie Marcina wystąpią gwiazdy sportu, muzyki telewizji m.in. Maciej Musiał, Piotr Stramowski, Mariusz Wlazły, Agnieszka Sienkiewicz, Jerzy Dudek, Jankes i wiele innych. Naprzeciw staną reprezentanci Wojska Polskiego a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Bilety na wydarzenie dostępne na Kupbilet.pl.

ZOBACZ: Poseł Nowoczesnej: „Niech PiS wprowadzi podatek od kłamstwa wyborczego!”


Źródło: Fokus TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: