WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Wiadomo, gdzie PiS i Andrzej Duda spędzą 11 listopada

Wiadomo, gdzie PiS i Andrzej Duda spędzą 11 listopada

29.10.2016, godz. 13:49
marsz niepodległości
marsz niepodległości foto: Super Express

Jak co roku emocje wzbudza święto niepodległości. Na 11 listopada narodowcy zapowiedzili coroczny Marsz Niepodległości w Warszawie. Również w stolicy manifestować mają zwolennicy KOD-u. Do soboty nie było wiadomo, jak w tym roku zachowa się PiS i prezydent Andrzej Duda. Wiadomo już, że 11 listopada, w 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, PiS zorganizuje obchody w Krakowie. Swoje plany zdradził również prezydent.

Jak poinformowali politycy PiS z kierownictwa partii, krakowskie obchody zaplanowane są na popołudnie. Wcześniej większość polityków PiS będzie brała udział w państwowych uroczystościach w Warszawie. Obchody w Krakowie obejmują m.in. złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim i mszę świętą, która będzie odprawiona w katedrze na Wawelu. W historycznej sali Towarzystwa "Sokół" przy ulicy Józefa Piłsudskiego zaplanowane jest wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei prezydent 11 listopada weźmie udział w stołecznych uroczystościach państwowych i złoży kwiaty przed pomnikami Polaków zasłużonych dla odzyskania niepodległości. W tym dniu spotka się też z mieszkańcami jednego z polskich miast, by śpiewać patriotyczne piosenki. W rozmowie z Polsat News powiedział, że "prowadzono rozmowy, by w Święto Niepodległości odbył się jeden wspólny marsz". Bezskutecznie. Wyjaśnił, że stanowiska różnych grup społecznych były tak rozbieżne, że "na razie nie ma na to perspektywy". Jak stwierdził: - Nie udało się. Nic na to nie poradzę. Będzie marszów prawdopodobnie więcej, niż było ich w zeszłym roku. Ja osobiście nad tym boleję, bo chciałbym, żebyśmy poszli w jednym marszu.

Zobacz także: Kino w Berlinie odwołało premierę "Smoleńska"! Powód: obawy o bezpieczeństwo

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: