WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wiadomo, ile kosztować ma Obrona Terytorialna- kwoty są GIGANTYCZNE!

Wiadomo, ile kosztować ma Obrona Terytorialna- kwoty są GIGANTYCZNE!

03.10.2016, godz. 10:26
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Robert Suchy/DKS MON

Gazeta.pl dotarła do projektu dotyczącego Obrony Terytorialnej. Pomysł powołania tej nowej formacji obronnej należy do Antoniego Macierewicza, który chce, aby była ona zdolna m.in. do "działań antykryzysowych". Kwoty potrzebne do jej uruchomienia i funkcjonowania są powalające, gdyż mieszczą się w przedziałach od niemal 400 milionów w 2016 r. do prawie 1,5 miliarda złotych w 2019 roku!

 

Koszt funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej ma kosztować chronologicznie: - 394,4 mln zł w roku 2016, ponad 639 mln w roku 2017, ponad miliard w roku 2018 i blisko 1,5 mld w roku 2019. Takie kwoty zapisali w projekcie jego autorzy.

Dodatkowo z treści dokumentu wynika, że OT będzie odrębnym rodzajem sił zbrojnych, a jej dowódca jednym z trzech głównych dowódców w siłach zbrojnych w kraju. Obrona terytorialna ma być zdolna do "działań antykryzysowych, antydywersyjnych, antyterrorystycznych oraz antydezinformacyjnych w obronie bezpieczeństwa cywilnego oraz dziedzictwa kulturowego narodu polskiego".

Jak argumentują potrzebę utworzenia takiej formacji autorzy projektu: - Wydaje się, że kilkadziesiąt tysięcy wyszkolonych żołnierzy o dużym zasobie patriotyzmu (również patriotyzmu lokalnego) i poświęcenia może wnieść niemały potencjał i w sposób istotny wzmocnić funkcjonowanie całego systemu obronnego państwa oraz sił zbrojnych.

Zobacz także: Czarny poniedziałek. Policja broni siedziby PiS! #Czarnyprotest [RELACJA NA ŻYWO]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: