WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Wiadomości polityczne z Polski w skrócie

Wiadomości polityczne z Polski w skrócie

03.09.2016, godz. 05:00
Tylko u nas!  Tajna narada Donalda Tuska i Beaty Szydło!
foto: Andrzej Lange/Super Express

Skrót politycznych nowinek z kraju.

Szydło spotka się z Tuskiem

Premier Beata Szydło (53 l.) spotka się z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem (59 l.). 13 września w Warszawie politycy będą rozmawiać na temat przyszłość Unii Europejskiej w związku z Brexitem - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek (30 l.).

Polacy ufają Dudzie

Andrzej Duda (44 l.) po raz kolejny znalazł się na czele rankingu zaufania do polityków. Prezydentowi ufa 64 proc. Polaków, to jest o dwa punkty procentowe więcej niż w lipcu - podaje wyniki swojego najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Drugie miejsce z wynikiem 55 proc. zajęła premier Beata Szydło (63 l.). Trzecie miejsce, 47 proc., należy do Pawła Kukiza (53 l.). Największą nieufność wśród badanych wzbudził Janusz Korwin-Mikke (74 l.).

Kurski nie boi się prezesa

- Prezes PiS jest najpotężniejszą osobą w Polsce. Ale nie przeraża mnie to, że mogę się spotkać z krytyką ze strony jakiegokolwiek polityka - przyznał szef TVP Jacek Kurski (50 l.) w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". Kurski pochwalił także obecnego szefa "Teleexpressu" Klaudiusza Pobudzina (41 l.). - Bardzo zdolny dziennikarz, uwielbiany przez koleżanki i kolegów - mówił Kurski. Według jego relacji Pobudzin miał nawet w redakcji grać na skrzypcach.

Pawłowicz do szefa KOD

"Niejaki Kijowski, >partyzant< honorowo niepłacący alimentów na swe dzieci, wzywa (...) do "zejścia do podziemia" i utworzenia "podziemnego państwa". (.) Panie Kijowski, podziemie podziemiem, ale komornik tam też pana znajdzie" - napisała na jednym z portali społecznościowych Krystyna Pawłowicz (64 l.). Posłanka PiS odniosła się tym wpisem do pomysłu lidera KOD Mateusza Kijowskiego (48 l.), który stwierdził, że potrzebny jest drugi etap obywatelskiego zrywu - budowa "państwa podziemnego".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: