WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wiadomości ze świata polityki

Wiadomości ze świata polityki

30.11.2016, godz. 02:00
Sala obrad w sejmie
Sala obrad w sejmie foto: SE/EAST NEWS

Wiadomości ze świata polskiej polityki w skrócie.

Apel prezesów TK do prezydenta

Andrzej Zoll (73 l.), Marek Safjan (67 l.), Jerzy Stępień (70 l.) i Bohdan Zdziennicki (72 l.), czyli byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego, napisali list do prezydenta Andrzeja Dudy (44 l.). Domagają się, by prezydent rozwiązał kryzys wokół Trybunału. "Trwające od wielu miesięcy działania nakierowane na zdegradowanie roli Trybunału (...) przyniosły dramatyczny skutek polegający na tym, że podstawowy mechanizm gwarancyjny dla funkcjonowania państwa prawa zostanie ostatecznie unicestwiony" - czytamy. Kancelaria Prezydenta na razie nie odniosła się do apelu. 

Amber Gold zlekceważona

- Nie było polecenia, by objąć nadzorem sprawę Amber Gold - powiedziała wczoraj przed sejmową komisją śledczą prokurator Hanna Borkowska z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Borkowska sprawowała nadzór nad Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz, która prowadziła sprawę Amber Gold. - Według mojej obecnej wiedzy sprawa Amber Gold została zlekceważona - przyznała prokurator. 

Polskie F-16 z nową bronią?

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Polsce 70 rakiet JASSM-ER do samolotów wielozadaniowych F-16. Jeśli dojdzie do transakcji, Polska będzie drugim po Stanach Zjednoczonych użytkownikiem tej nowoczesnej broni. Kontrakt opiewa na ok. 800 mln zł.

Waszczykowski nie chce Tuska

Wedle Witolda Waszczykowskiego (59 l.) Donald Tusk (59 l.) nie najlepiej sprawuje funkcję szefa Rady Europejskiej, bo nie wspiera Polski. - Ja bym na jego miejscu nie odważył ubiegać się o reelekcję (...) bez poparcia rządu - dodał szef MSZ w rozmowie z "Rzeczpospolitą", mówiąc o kolejnej kadencji Tuska w Brukseli. 

Zobacz: Petru o Morawieckim: Chce się przypodobać prezesowi [WIDEO]

Źródło: TVN24/x-news
autor: AKA KB KB AKA zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: