Wiadomości se.pl polityka wiadomości polityka Wicemarszałek województwa z PO przed sądem za... plakat na ogrodzeniu przedszkola!

Wicemarszałek województwa z PO przed sądem za... plakat na ogrodzeniu przedszkola!

30.11.2016, godz. 12:47
Z bronią napadł na przedszkole
Z bronią napadł na przedszkole foto: Super Express

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak 14 grudnia ma stanąć przed Sądem Rejonowym w Skarżysku- Kamiennej. Jest on oskarżony o powieszenie swojego plakatu wyborczego na ogrodzeniu jednego ze skarżyskich przedszkoli bez zgody jego zarządcy. Maćkowiak nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. O sprawie informuje Onet.pl.

 

 

Wydarzenie, przez które wicewojewoda musi stawić się na rozprawie miało miejsce 13 miesięcy temu, gdy to kandydował z ramienia PO do Senatu. Z wnioskiem o ukaranie obecnego wicemarszałka województwa świętokrzyskiego wystąpiła do sądu Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej. Jak informował Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach: - Chodzi o wykroczenie naruszające przepisy kodeksu wyborczego, a mające polegać na tym, że 18 października zeszłego roku Jan Maćkowiak umieścił swój plakat wyborczy na ogrodzeniu przedszkola nr 1 w Skarżysku-Kamiennej bez zgody zarządcy. Za takie wykroczenie grozi grzywna.

Maćkowiak nie traktuje zarzutów poważnie. Jak stwierdził krótko: - To kompletna bzdura. Następnie dodał jeszcze: - Jest to nieprawda i mam nadzieję, że sąd mi uwierzy. Cała sprawa wzięła się z pomówienia. Jedynym miejscem gdzie wieszałem w Skarżysku plakaty, było ogrodzenie mojego domu.

Zobacz także: Lichocka jako poseł do Sekielskiego: Pracuję CIĘŻEJ niż ty

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: