WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY

Wicemarszałek Sejmu do opozycji: WŚCIEKŁE MAŁPY

06.10.2016, godz. 10:42
Stanisław Tyszka
foto: EAST NEWS

W środę w Sejmie do późnych godzin nocnych trwała debata nad sprawozdaniem komisji w sprawie odrzucenia obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji. Po wysłuchaniu oświadczeń klubów, kół i przedstawiciela komitetu inicjatywy ustawodawczej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15 zakończył debatę bez możliwości zadawania pytań. Spowodowało do falę oburzenia wśród posłów opozycji. Ich zachowanie Tyszka skomentował w mało parlamentarnych słowach, że: - Zachowują się jak wściekłe małpy.

 

Awanturą na sali sejmowej zakończyła się nocna dyskusja o ustawie aborcyjnej. Wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz '15 nie dopuścił posłów opozycji do zadawania pytań i przerwał obrady. Kiedy politycy PO i Nowoczesnej zaprotestowali, Tyszka miał stwierdzić, że "zachowują się jak wściekłe małpy.

Pomimo faktu, że po dyskusji i przedstawieniu stanowiski wszystkich klubów duża część posłów (głównie PO i Nowoczesnej) zapisała się do zadawania pytań, Tyszka zdecydował się niespodziewanie przerwać obrady i zawiesić je do czwartkowego przedpołudnia. Jak stwierdził: - Państwo posłowie z Platformy i z Nowoczesnej robią cyrk z tej izby. Ja dłużej tego cyrku tolerować nie będę.

 

 

Pomimo protestów pozostał on nieugięty. Jak twierdzili politycy opozycji, miał ponadto stwierdzić, że parlamentarzyści "zachowują się jak wściekłe małpy". Nowoczesna już zapowiedziała wniosek o odwołanie Tyszki.

Na Twitterze posłowie pisali m.in.:
- Dorota Rutkowska: - "Zachowujecie się jak wściekłe małpy" - marszałek z Kukiz15 do polskich posłów chcących zadać pytanie w Sejmie.
- Elżbieta Gapińska: - Marszałek Tyszka nie pozwolił na zadawanie pytań na sali sejmowej i wyzywał posłów od" wściekłych małp".Nie ma zgody na takie procedowanie.
- Kinga Gajewska: - Marszałek Tyszka ramię w ramię z Kukizem ściga się o miano największego chama polskiego Sejmu. Powiedział o posłankach wściekłe małpy.
- Monika Wielichowska: - Małpami nazwał nas Posłów Wicemarszałek @styszka podczas obrad #Sejm .u podczas #czarnyprotest Czy będą przeprosiny?

Jak tłumaczył się później na TT: - Za nami kolejna obrzydliwa sejmowa debata o aborcji. Dobrej nocy! (...) Nie dopuściłem dziś do pytań na podstawie art. 182 Regulaminu Sejmu. Zachowanie zbyt wielu posłów nie licowało z powagą Izby.

 

 

Zobacz także: Ustawa antyaborcyjna. PiS odrzucił wniosek Stop Aborcji!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: