WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Grzegorz Czelej, wicemarszałek Senatu z PiS REZYGNUJE. Jest już następca

Grzegorz Czelej, wicemarszałek Senatu z PiS REZYGNUJE. Jest już następca

21.04.2017, godz. 09:31
Grzegorz Czelej
foto: EAST NEWS

W czwartkowe popołudnie Grzegorz Czelej, pełniący funkcję wicemarszałka Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że złożył rezygnację z tego stanowiska. Jako przyczynę swojego odejścia podał "względy prywatne". Zorganizowane naprędce wieczorem głosowanie wyłoniło jego zastępcę. Został nim jego partyjny kolega Michał Seweryński.

 

W głosowaniu 58 senatorów opowiedziało się za odwołaniem Czeleja z funkcji w Prezydium Senatu, 24 było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu. Tymczasem w głosowaniu na nowego wicemarszałka senator PiS Michał Seweryński otrzymał 57 głosów, zaś jego kontrkandydat (zgłoszony przez senatorów PO), Marek Borowski uzyskał poparcie 28 senatorów.

Czelej tłumaczył swoją decyzję powodami osobistymi. Jak mówił: - Złożyłem rezygnację z funkcji wicemarszałka bez żadnych nacisków, to jest moja decyzja ze względów prywatnych. Rozmawialiśmy na ten temat z panem marszałkiem Karczewskim i z panem prezesem Kaczyńskim już od dłuższego czasu (3-4 tygodni). Od strony wewnętrznej to nie jest nic nagłego (...) Jeżeli mogę prosić państwa o niewprowadzanie atmosfery jakiejś ekstra i uszanowanie mojej decyzji, to będę po prostu wdzięczny. Mam prawo zrezygnować, rezygnuję z własnej woli.

Czelej to lekarz dentysta. W 1990 ukończył studia na Wydziale Stomatologii Akademii Medycznej w Lublinie, uzyskał następnie stopień doktora nauk medycznych. Do 1998 był asystentem w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. W 1999 objął funkcję prezesa zarządu wydawnictwa „Czelej”, jednego z największych wydawnictw medycznych w Polsce. W latach 2006-2007 był radnym w lubelskiej radzie miasta, potem w 2007 roku wybrano go w wyborach parlamentarnych na senatora PiS w okręgu lubelskim. Zasiadał w Komisji Spraw Unii Europejskiej i Komisji Spraw Zagranicznych. W 2009 roku startował w wyborach na stanowisko posła do Parlamentu Europejskiego, ale bez powodzenia. Został wysunięty przez PiS na kandydata do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2010 roku, ale przegrał w głosowaniu senackim ze Stefanem Pastuszką. Rok później ponownie został senatorem. Został wybrany na senatora również w 2015 roku.

Zobacz także: Były radny Rafał Piasecki: KOCHAM ŻONĘ. Polityk zabrał głos po nagraniach żony WIDEO

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: