WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Większość przychodów funadacji Elbanowskich pochłaniają... wynagrodzenia

Większość przychodów funadacji Elbanowskich pochłaniają... wynagrodzenia

12.08.2017, godz. 02:00
Karolina i Tomasz Elbanowscy
foto: EAST NEWS

Karolina (37 l.) i Tomasz Elbanowscy (38 l.) słynęli z zawziętej walki przeciw posyłaniu sześciolatków do szkół. Dziś już nie protestują, lecz nadal prowadzą fundację. I to się opłaca! Jak wynika ze sprawozdania za 2016 rok Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, do którego dotarł "Super Express", większość przychodów organizacji pochłaniają... wynagrodzenia!

Aż 341 tys. zł spośród 404 tys. zł przychodów fundacji poszło na wynagrodzenia dla pracowników. To oznacza, że na ten cel przeznaczono około 84 proc.! A jak było w latach ubiegłych? W 2015 roku 70 proc., a w 2013 "tylko" 50 proc. Najwyższa zaś pensja w 2016 roku wyniosła aż 7,5 tys. zł na rękę! Porównanie przeciętnych zarobków w zarządzie i zwykłych pracowników może szokować. W pierwszym przypadku to 5,2 tys. zł brutto, w drugim zaledwie 966 zł. To dlatego, że pracownicy Elbanowskich nie są zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin. Fundację zasilały wpływy m.in. z 1 proc. podatku (50 tys.), darowizn (ponad 270 tys.), i dotacji udzielonej przez MEN (76 tys.). O informacje chcieliśmy zapytać samych zainteresowanych. Tomasz Elbanowski powiedział, że nie będzie z nami rozmawiał. A później fundacja przesłała nam e-maila. - Piętnowanie organizacji za to, że w swojej działalności nie opiera się wyłącznie na pracy wolontariackiej, ale zatrudnia pracowników, płaci za usługi, wypłaca honoraria i wynagradza za pracę na rzecz fundacji członków zarządu jest niesprawiedliwe i krzywdzące - napisała Anna Borkowska-Kniołek z fundacji.

Małżeństwo za kadencji PO prowadziło akcję "Ratujmy Maluchy" przeciw posyłaniu do szkół sześciolatków. Walka okazała się skuteczna, bo gdy PiS doszło do władzy, zmiany wycofano, a sami małżonkowie byli pierwszymi oficjalnymi gośćmi szefowej MEN Anny Zalewskiej (52 l.).

Zobacz: Blokował prezesowi PiS wjazdu na Wawel, teraz chce ułaskawienia do Dudy

Przeczytaj też: To się nazywa PODWYŻKA! Pensja Nowaka wzrosła o 900%!

Polecamy: Komorowski radzi Dudzie: Niech pan wyrzuci Antoniego Macierewicza

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: