WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka WIELKA zbiórka na pomniki smoleńskie rusza w 76. miesięcznicę

WIELKA zbiórka na pomniki smoleńskie rusza w 76. miesięcznicę

09.08.2016, godz. 11:21
Smoleńsk. Katastrofa smoleńska
foto: Super Express

W środę minie kolejna miesięcznica od katastrofy smoleńskiej. Jak zawsze 10 każdego miesiąca odbędzie się msza w intencji ofiar i marsz pamięci. Ale to nie wszystko. Jutro ruszy wielka zbiórka na pomniki smoleńskie, które mają stanąć w Warszawie. Pieniądze będą zbierane na pomnik pary prezydenckiej oraz pomnik upamiętniający wszystkie ofiary.

Zbiórka ma potrwać do końca marca przyszłego roku, podaje "Gazeta Polska Codziennie". Pieniądze na pomniki smoleńskie będą zbierać wolontariusze, którzy z puszkami pierwszy raz pojawią się w czasie 76. miesięcznicy, a później w czasie uroczystości patriotycznych, rocznic i świąt. Pierwsza zbiórka odbędzie się w środę, a wolontariusze pojawią się na placu przed kościołem seminaryjnym w Warszawie oraz przed katedrą św. Jana na Starym Mieście. Najpierw zbiórki będą odbywały się w Warszawie. Kwestą na budowę pomników upamiętniających ofiary z 10 kwietnia 2010 zajmuje się Komitet Budowy Pomników ofiar katastrofy smoleńskiej i Lecha Kaczyńskiego.

O powołaniu komitetu informował w kwietniu Jarosław Kaczyński. Członkami Komitetu, który jest inicjatorem budowy pomników smoleńskich są politycy, ale też artyści, satyrycy, m.in. Halina Frąckowiak, Halina Łabonarska, Katarzyna Łaniewska, Jan Pietrzak, Marcin Wolski,  Beaty Szydło, Piotr Gliński, Jarosław Gowin, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, podaje niezalezna.pl. Komitet otworzył specjalne konto bankowe, na które chętni ofiarodawcy mogą wpłacać datki.

Co o budowie pomników smoleńskich sądzą Polacy? W przeprowadzonym kilka miesięcy temu sondażu na zlecenie SE.pl wynikało, że Polacy nie są przychylni takim pomysłom.

Sprawdź: KLĘSKA Kurskiego! "Pegaz" wylatuje z TVP 1

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: