WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Kolejne zmiany w PO! Wiemy, kto ZREZYGNUJE z ważnych funkcji

Kolejne zmiany w PO! Wiemy, kto ZREZYGNUJE z ważnych funkcji

21.09.2016, godz. 21:00
Platforma Obywatelska PO
foto: Super Express

Po Stefanie Niesiołowskim, który zdecydował się dołączyć do koła poselskiego Europejscy Demokraci, dalszy ciąg zmian w Platformie Obywatelskiej. Z funkcjami wiceprzewodniczących mają pożegnać się Rafał Trzaskowski oraz Tomasz Siemoniak - ustalił Onet.pl. Skąd taka decyzja polityków?

Stefan Niesiołowski zdecydował się opuścić Platformę Obywatelską, ponieważ nie mógł porozumieć się z Grzegorzem Schetyną. Były już poseł PO uznał, że to najlepszy czas na zmiany i związał się z kołem poselskim, który tworzą Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński oraz Stanisław Huskowski. Kwartet polityków utworzył koło Europejscy Demokraci. Ale nowy twór polityczny składający się z byłych polityków PO, to nie jedyna zmiana w opozycyjnym ugrupowaniu. Jak podaje Onet.pl jeszcze dziś z funkcjami wiceprzewodniczących partii Grzegorza Schetyny mają się pożegnać Tomasz Siemioniak (były minister obrony narodowej) oraz Rafał Trzaskowski (europoseł PO).

- Jest to sprawa od dawna zamierzana, bo właściwie po wyborach w Platformie taki plan powstał, żeby uporządkować relacje. Ja zostałem wiceprzewodniczącym (partii) wtedy, Rafał Trzaskowski został członkiem zarządu, chcieliśmy zwolnić miejsca w kolegium klubu - powiedział Tomasz Siemoniak.

Zobacz: Nowy sondaż: DRAMATYCZNA sytuacja PO!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: