WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wipler z PRAWOMOCNYM WYROKIEM! Nie apelował, będzie UŁASKAWIENIE?

Wipler z PRAWOMOCNYM WYROKIEM! Nie apelował, będzie UŁASKAWIENIE?

29.08.2016, godz. 04:40
Wipler pobity przez policję
Wipler wdał się w dyskusję z policją foto:

Jak ustalił "Super Express", były poseł, a obecnie polityk partii Korwin - Przemysław Wipler (38 l.), nie będzie składał apelacji od niekorzystnego dla niego wyroku w sprawie incydentu pod warszawskim klubem "Enklawa". W rozmowie z nami Wipler nie wyklucza, że będzie starał się u prezydenta Polski o ułaskawienie. - Wyrok w przedmiotowej sprawie jest prawomocny z dniem 18 sierpnia - informuje nas sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Chodzi o głośny incydent z października 2013 r. Pod klubem "Enklawa" doszło wtedy do bijatyki z udziałem ówczesnego posła Przemysława Wiplera. Według interweniujących policjantów polityk zachowywał się wulgarnie, szarpał i kopał funkcjonariuszy. Z kolei Wipler, który miał 1,4 promila alkoholu w organizmie, twierdził, że został przez mundurowych brutalnie pobity. Sąd nie dał jednak wiary jego wersji i uznał go za winnego naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów. Usłyszał wyrok sześciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata. Były poseł ma też przeprosić policjantów w miesięczniku wydawanym przez Komendę Główną Policji. Ma też zapłacić 100 razy po 100 złotych grzywny oraz pokryć koszty obrony policjantów.

ZOBACZ TEŻ: KORWiN ratuje Wiplera i zmienia statut partii

- Prawda przegrała- komentował wyrok Wipler. Mimo tego nie odwołał się. - Jeśli bym się odwołał, a sąd apelacyjny podtrzymałby obecny wyrok, nie mógłbym kandydować ani w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ani w wyborach do Sejmu. Jeśli przyjmę wyrok, będę mógł kandydować. Bo wyrok zatrze się za ok. 2-2,5 roku. W mojej sprawie sąd działał przewlekle i odwołanie również mogłoby się ciągnąć. Nie wykluczam, że będę składał wniosek do prezydenta Polski o ułaskawienie - powiedział nam Wipler.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: