WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wizyta Beaty Szydło w Londynie. Polacy w Anglii są bezpieczni

Wizyta Beaty Szydło w Londynie. Polacy w Anglii są bezpieczni

29.11.2016, godz. 02:00
Premier Szydło w Watykanie. Spotka się z papieżem
foto:

Nasi rodacy mieszkający w Anglii nie mają się czego obawiać. To tylko jedno z zapewnień po międzynarodowych konsultacjach, które wczoraj odbyły się w Londynie. Premier Beata Szydło (53 l.) i Theresa May (60 l.) rozmawiały także o obecności wojsk brytyjskich w Polsce, o wymianie handlowej oraz o pomocy małym przedsiębiorstwom.

Takich konsultacji jeszcze nie było. Beata Szydło z wicepremierem Mateuszem Morawieckiem (48 l.), szefem MON Antonim Macierewiczem (68 l.), ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowski (59 l.) i szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem (47 l.) rozmawiali o sytuacji o sytuacji Polonii w Zjednoczonym Królestwie oraz o współpracy obu państw. To ma być nowy rozdział w relacjach polsko-brytyjskich.

W Wielkiej Brytanii zamieszkuje około miliona naszych rodaków, którzy stanowią tam największą mniejszość narodową. Po czerwcowym referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nasiliły się tam ksenofobiczne ataki na Polaków.

- Polacy w Anglii będą bezpieczni. Zapewnimy to. Chcemy, by nasze stosunki były jeszcze silniejsze - zapowiedziała premier May.

- Dziękuję za to docenienie Polaków, za wsparcie, jakie otrzymali nasi obywatele mieszkający w Wielkiej Brytanii. Wtedy, gdy były akty przemocy. Dzisiaj razem prowadzimy działania, by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii byli bezpieczni - mówiła premier Szydło.

Wcześniej panie premier złożyły wieńce pod pomnikiem bohaterskich lotników z Dywizjonu 303, którzy podczas II wojny światowej zasłużyli się w Bitwie o Anglię. Przez kilkadziesiąt minut rozmawiały w siedzibie rządu Theresy May przy 10 Downing Street.

ZOBACZ: Szydło w Londynie na konsultacjach międzyrządowych. Tematem m.in. sprawy Polaków na wyspach

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: