WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wizyta Trumpa w Polsce: Kaczyński miał siedzieć niedaleko Wałęsy, ale się przesiadł!

Wizyta Trumpa w Polsce: Kaczyński miał siedzieć niedaleko Wałęsy, ale się przesiadł!

06.07.2017, godz. 15:36
Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński
foto: EAST NEWS

Organizatorzy wizyty Donalda Trumpa w Polsce usadzili Jarosława Kaczyńskiego zaledwie trzy miejsca dalej od Lecha Wałęsy. Co w tej sytuacji zrobił prezes PiS? Tuż przed przemówieniem Trumpa na placu Krasińskich Jarosław Kaczyński postanowił się przesiąść

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce przebiegła bez zakłóceń. Można powiedzieć, że organizatorzy spisali się na medal. No może poza jedną "wpadką". O co chodzi? O przydzielenie miejsc siedzących na placu Krasińskich! Według wstępnych planów prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas przemówienia Trumpa pod pomnikiem powstańców miał zająć miejsce tuż obok Władysława Kosiniaka-Kamysza, który z kolei siedział obok Grzegorza Schetyny. To jednak nie koniec! Zgodnie z pierwotnym planem Jarosława Kaczyńskiego od Lecha Wałęsy dzieliły JEDYNIE trzy miejsca. Co w tej sytuacji zrobił prezes PiS? Tuż przed przyjazdem bestii prezydenta Stanów Zjednoczonych Jarosław Kaczyński sprawnie zamienił się miejscami z Beatą Szydło. Dzięki temu dystans między nim, a Lechem Wałęsą znacznie się zwiększył.

O początkowych planach dotyczących usadzenia Jarosława Kaczyńskiego podczas przemówienia Donalda Trumpa doniósł na Twitterze dziennikarz Jan Mikruta. To właśnie na jego koncie znajdziemy zdjęcie krzeseł z nazwiskami polityków. Podczas nagrań z przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych dokładnie widać, że Jarosław Kaczyński nie dostosował się do wskazówek organizatorów i zajął inne miejsce. Prezes wysłuchał słów Trumpa siedząc pomiędzy prezes Trybunału Konstytucyjnego - Julią Przyłębską, a premier Beatą Szydło.

ZOBACZ: Trump w Polsce deklaruje: Nasi żołnierze zapewnią Wam bezpieczeństwo

Źródło: se.pl
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: