WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wojciech Cejrowski chce muru na granicy polsko-niemieckiej!

Wojciech Cejrowski chce muru na granicy polsko-niemieckiej!

22.11.2016, godz. 11:06
Wojciech Cejrowski
foto: EAST NEWS

Wojciech Cejrowski, który komentował wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, postanowił odnieść się do pomysłu Donalda Trumpa, który zapowiedział, że zbuduje mur na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Zdaniem podróżnika podobne rozwiązanie powinno zostać zastosowane na granicy polsko-niemieckiej.

Wojciech Cejrowski znany jest z kontrowersyjnych słów. Tak było choćby przy okazji oceny flagowego programu Prawa i Sprawiedliwości, czyli 500 plus. Ocenił, że wszystkie pomysły socjalne mają zły wpływ na obywateli. - Kiedy pobierasz zasiłek, nie będziesz się buntował przeciwko władzy- nie ugryziesz ręki, która cię karmi. Chcesz więcej i więcej, liżesz więc tę rękę, byle tylko dawała, łasisz się do tej nogi (...) Kiedy więc biały wymyśla głupie programy pomocowe "500 plus", czarny pobiera zasiłek, ale jednocześnie krytykuje białasów, że powinno być więcej, a nie tylko 500 - opisał podróżnik, tłumacząc, jak jego zdaniem wygląda to w Stanach Zjednoczonych.

Równie dosadnie Wojciech Cejrowski wypowiedział się o kryzysie imigracyjnym w Europie, dając tym samym do zrozumienia, że pomysł Donalda Trumpa dotyczący zbudowania muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej, mógłby być również wprowadzony na granicy polsko-niemieckiej. - Na granicy z Niemcami byłby bardziej taki mur potrzebny, bo jak się rozsypie Rzesza Niemiecka w proch i pył, instytucjonalnie się rozsypie (...) 100 tysięcy policjantów, z czego uzbrojona jest tylko 1/3, nie jest w stanie upilnować 2 milionów imigrantów - ocenił Wojciech Cejrowski. (...). Jeżeli ta fala ruszy z Niemiec do Polski, to nam jest potrzebny mur na granicy niemieckiej - stwierdził gość Radia Koszalin.

Co sądzicie o takim pomyśle podróżnika?

Zobacz: Cejrowski bardzo POGARDLIWIE o programie "500+"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: