WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Wójcik o polskiej polityce: Jest jak próbówka z moczem

Wójcik o polskiej polityce: Jest jak próbówka z moczem

12.08.2016, godz. 11:32
Janusz Wójcik
foto: EAST NEWS

Janusz Wójcik, były trener olimpijskiej i dorosłej reprezentacji Polski był gościem redaktora naczelnego "Super Expressu", Sławomira Jastrzębowskiego w jego programie "Więc jak". W trakcie rozmowy, oprócz głównego tematu dopingu w sporcie i wspomnień z tym związanych, poruszony został również temat polskiej polityki (Wójcik był niegdyś posłem Samoobrony). Na pytanie, jak ocenia obecnie polską politykę, trener odpowiedział bezkompromisowo (a zarazem bardzo oryginalnie): -  Próbówka z moczem.

Wójcik przyznał, że chciałby wrócić do Komisji Sportu, której w trakcie swojego pobytu w Sejmie przewodniczył, jednak wiązałoby się to z powrotem do polityki, którą określił obrazowo "próbówka z moczem". Co ciekawe, przypomniał, że był posłem z ramienia Samoobrony, ale nie należał do tej partii, gdyż "żadnych kwitów nie podpisałem, o czym sam Lepperius (Andrzej Lepper- red.) początkowo nie wiedział".

Dodał, że jeśliby już miał znaleźć się ponownie w polityce, to zdecydowanie "po lewej stronie". Jak jednak dodał, obecnie "każde ugrupowanie się miesza (nie ma sztywnego podziału na prawicę, lewicę itp.- red.) stąd też jego określenie o próbówce.

Wójcik uważa, że Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa, o czym, jak przekonywał, mówił od pierwszej chwili po jego śmierci. Według niego ,,został on załatwiony". Przypomniał w tym kontekście postać innego swojego przyjaciela, Sławomira Petelickiego, który również w jego opinii "został puknięty".

Zobacz także: Wójcik: Sprawdzali doping po skrzynce piwa

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: