WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wojna Dudy z Macierewiczem. Szydło zabrała głos

Wojna Dudy z Macierewiczem. Szydło zabrała głos

11.08.2017, godz. 10:31
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło foto: Marek Zieliński/Super Express

Znów gorąco jest na lini Andrzej Duda - Antoni Macierewwicz. Tym razem poszło to, że prezydent nie nada nominacji generalskich i admiralskich w Święto Wojska Polskiego, jak to dotychczas było. A trzeba zaznaczyć, że nominacje te są wręczane na wniosek ministra obrony narodowej. Głos w sprawie zabrała premier Beata Szydło. Wydane zostało specjalne oświadczenie.

Premier Beata Szydło postanowiła załagodzić sprawę między Andrzejem Dudą - Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych a Antonim Macierewiczem - szefem  Ministerstwa Obrony Narodowej. Na stronie Kancelarii Premiera zostało opublikowane oświadczenie, w którym przedstawiono stanowisko premier Szydło w sprawie nominacji generalskich oraz sprawy gen. Jarosława Kraszewskiego, który jest jednym z doradców prezydenta i pracuje jako dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN. Wobec generała Kraszewskiego Służba Kontrwywiadu Wojskowego (podległa szefowi MON) prowadzi postępowanie sprawdzające.

W oświadczeniu kancelarii prezesa rady ministrów czytamy: Premier wysłuchała zastrzeżeń Prezydenta RP, a następnie poprosiła o wyjaśnienia Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz Ministra - Członka Rady Ministrów, Koordynatora Służb Specjalnych Mariusza Kamińskiego. Powziąwszy informacje, że postępowanie względem generała Kraszewskiego jest w toku, Pani Premier wyraziła oczekiwanie, że zostanie ono zakończone bez zbędnej zwłoki. W opinii Premiera postępowanie to nie powinno mieć wpływu na procedurę dotyczącą awansów generalskich, która leży w gestii Pana Prezydenta.

Premier Beata Szydło oczekuje też wspólracy BBN i MON w kwestii bezpieczeństwa Polski i Polaków, a nadmierne emocje zostaną wykluczone: - Jednocześnie Prezes Rady Ministrów oczekuje, że instytucje pracujące nad stworzeniem nowego systemu dowodzenia – Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - będą pracować w duchu konsensusu i odpowiedzialności za rozwój naszej armii oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa. Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest bowiem dla Rządu RP sprawą najważniejszą.  Dlatego, w tak ważnej kwestii, instytucje nie mogą działać pod presją czasu, ani w atmosferze nadmiernych emocji. W komunikacie zaznaczono też: - Zmiany w armii muszą być dokonywane spokojnie i z rozmysłem.

Zobacz: Prezydencki minister zdradza kulisy wet Dudy i mówi: Sporo spraw należy naprawić

Sprawdź: PILNE! Prezydent Duda zdecydował - 15 sierpnia nie wręczy nominacji generalskich i admiralskich

Polecamy: WOJNA Dudy z Macierewiczem. Jest odpowiedź MON na decyzję prezydenta

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: