WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wojna Kaczyńskiego z Macierewiczem

Wojna Kaczyńskiego z Macierewiczem

13.04.2017, godz. 05:00
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz
foto: Super Express

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (68 l.) zawiesił Bartłomieja Misiewicza (27 l.) w prawach członka partii, a na dziś zwołał posiedzenie specjalnej komisji, która ma zbadać sprawę byłego rzecznika MON. To otwarty atak na Antoniego Macierewicza (69 l.), który wczoraj przyjechał do siedziby PiS, by spotkać się z prezesem.

Wszystko zaczęło się od informacji podanej przez niektóre media, że Bartłomiej Misiewicz jako doradca zarobi w Polskiej Grupie Zbrojeniowej ok. 50 tys. zł miesięcznie. I choć informacja okazała się nieprawdziwa - zdementował ją zarówno sam zainteresowany, jak i PGZ - nie ujawniając jednak zarobków - na medialną burzę zareagował szybko prezes Kaczyński. Podpisał decyzję o zawieszeniu współpracownika Antoniego Macierewicza i powołał specjalną komisję. W jej skład weszli Joachim Brudziński (49 l.), Mariusz Kamiński (52 l.) i Marek Suski (59 l.). Cała trójka to zaufani ludzi prezesa i przeciwnicy ministra obrony. I to właśnie Antoni Macierewicz będzie głównym celem ataku swoich politycznych "kolegów". Komisja ma wyjaśnić okoliczności powoływania Misiewicza na pełnione funkcje. Według statutu partii Misiewicza może czekać postępowanie dyscyplinarne, a nawet wykluczenie z partii.

Według politologa prof. Kazimierza Kika (70 l.) tak się jednak nie stanie. - Racjonalne byłoby, gdyby prezes wyrzucił Misiewicza z partii. Ale Macierewicz do tego nie dopuści. Byłby to policzek dla niego i osłabienie jego pozycji w rządzie i w partii. A Kaczyńskiemu Macierewicz jest potrzebny: ma ogromne poparcie wśród słuchaczy Radia Maryja, wspiera go ojciec Tadeusz Rydzyk (72 l.) oraz kluby "Gazety Polskiej Codziennie" - mówi Kik. Co na to Macierewicz? Wczoraj z mediami nie rozmawiał, za to o godz. 16 pojawił się u prezesa PiS w biurze przy ul. Nowogrodzkiej. Na spotkanie wszedł w dobrym humorze.

Zobacz także: Kaczyński ZAWIESIŁ Misiewicza w prawach członka PiS! Jutro go PRZESŁUCHAJĄ! [NOWE FAKTY]

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: