WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wojna "Newsweeka" z Ziobrą! Poważne zarzuty i odpowiedź Solidarnej Polski

Wojna "Newsweeka" z Ziobrą! Poważne zarzuty i odpowiedź Solidarnej Polski

14.11.2016, godz. 11:42
Zbigniew Ziobro
foto: Archiwum

"Newsweek" opublikował informacje, jakoby Solidarna Polska zorganizowała w 2013 roku konwencję partii z pieniędzy Unii Europejskiej, które zostały przyznane na konferencję klimatyczną. Jest to odprysk afery sprzed kilku miesięcy z przekrętami w Duńskiej Partii Ludowej, która wydawała unijne fundusze na sympozja i warsztaty, które w rzeczywistości nigdy się nie odbyły.


Dziennikarze "Newsweeka" poinformowali, że dotarli do dokumentu, który wskazuje, że z UE do Polski dotarło 40 000 euro za zorganizowaną w Krakowie 30 czerwca 2013 roku konferencję na 800 osób. Jej tematem miała być polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Tymczasem według nich tego dnia w Krakowie nie odbył się żaden kongres poświęcony ochronie środowiska. W największej sali kina Kijów miała za to miejsce partyjna konwencja Solidarnej Polski pod hasłem "Nowe państwo, nowa konstytucja", w której uczestniczyło 1200 sympatyków partii Ziobry. Jak zaznaczył tygodnik , po pytaniach o konferencję do Jacka Włosowicza (obecnie senator PiS) i Zbigniewa Ziobry filmik z konwencji zniknął z serwisu YouTube.

W imieniu Solidarnej Polski Włosowicz przygotował oświadczenie, w którym domaga się sprostowania nieprawdziwych informacji. Jak pisze: - Ubolewam, że mimo wyczerpujących informacji, które przekazałem dziennikarzom „Newsweeka“, artukuł jest w zdecydowanej części oparty na kłamstwach i insynuacjach. Dlatego wystąpimy na drogę sądową przeciwko autorom tekstu, redakcjom Newsweek.pl i „Newsweek“ oraz redaktorowi naczelnemu i wydawcy, jeśli nieprawdziwe informacje nie zostaną sprostowane i usunięte.

W oświadczeniu wskazane zostało sześciokrotne przedstawienie nieprawdy w artykule, jak np: - Nieprawdą jest, że „MELD zapłacił ok. 40 tys. euro za zorganizowaną w Polsce konferencję na 800 osób. Za kwotę w wysokości ponad 39 tys. euro MELD sfinansował 11 konferencji i spotkań w całej Polsce, w tym największe w Krakowie, w związku projektem kampanii informacyjnej dotyczącej polityk UE, w tym polityki klimatycznej- lub też: - Nieprawdą jest, że „Solidarna Polska za te pieniądze urządziła wielką konwencję partyjną, na której podczas wystąpień poświęcono klimatowi dosłownie siedem niepełnych zdań. O negatywnych skutkach polityki klimatycznej UE, m.in. podwyżkach cen prądu i likwidacji miejsce pracy, szeroko mówili m.in. szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, europoseł Jarosław Kurski, poseł Beata Kempa, a także inni prelegenci.

Całe oświadczenie wyglądało następująco:

 

 

Redaktor naczelny "Newsweeka", Tomasz Lis skontrował: - Otóż jest prawdą, o czym Państwo doskonale wiedzą. Żadne kłamstwa i wprowadzanie opinii publicznej w błąd tu nie pomogą. Nie przejął się również groźbą procesu, pisząc: - Proszę bardzo. Pan Ziobro kontroluje prokuraturę, ale sądów jeszcze nie.

Zobacz także: Komorowski POUCZA dziennikarza: Weź się pan do roboty...

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: