WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka WOJNA o całkowity zakaz aborcji

WOJNA o całkowity zakaz aborcji

24.09.2016, godz. 02:00
Anja Rubik
Anja Rubik foto:

Nie będzie złagodzenia przepisów aborcyjnych. Będzie raczej całkowity zakaz przerywania ciąży! Po ponad 20 latach obowiązywania w Polsce tzw. kompromisu aborcyjnego większość posłów w Sejmie chce zmienić prawo.

Posłowie nie odrzucili w piątek rano projektu ustawy Komitetu Obywatelskiego "Stop aborcji". Przewiduje on całkowity zakaz przerywania ciąży, zakłada ponadto, że za spowodowanie śmierci dziecka poczętego grozić będzie kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 5. Jeże- li sprawca działa nieumyślnie, podlegać będzie karze pozbawienia wolności do lat trzech. Za projektem z takimi propozycjami kar zagłosowało 267 posłów i nie byli to tylko parlamentarzyści PiS, którzy już od kilku miesięcy mówili o zaostrzeniu prawa. Poparli ich posłowie ruchu Kukiz'15, choć lider Paweł Kukiz (53 l.) był przeciw. PiS wsparło też 8 posłów PSL i 4 - z klubu PO.

Sejm nie będzie się natomiast zajmować drugim obywatelskim projektem, który zakładał złagodzenie przepisów aborcyjnych. Przygotował go Komitet "Ratujmy kobiety". Przez moment wydawało się, że projekt przejdzie do dalszych prac. - W naszym klubie nie obowiązuje dyscyplina - ogłosił przed głosowaniem wicemarszałek Ryszard Terlecki (67 l.). Dodał, że PiS obiecał wyborcom, że nie wyrzuci do kosza żadnego projektu obywatelskiego i słowa dotrzyma. Po głosowaniu okazało się, że za skierowaniem projektu do komisji było 43 posłów PiS, a wśród nich Jarosław Kaczyński (67 l.), Ryszard Terlecki, Piotr Gliński (62 l.), Anna Zalewska (52 l.), Małgorzata Wasserman (38 l.) i Joachim Brudziński (48 l.). Ich głosy jednak nie pomogły. Projekt, pod którym podpisało się 250 tys. osób, przepadł, za jego odrzuceniem głosowało 230 posłów.

Zobacz także: Kaczyński PREMIEREM? Sugestie Suskiego

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: