WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Wojna Wałęsy i Kaczyńskiego: "Lech Kaczyński był miernotą!"

Wojna Wałęsy i Kaczyńskiego: "Lech Kaczyński był miernotą!"

16.07.2016, godz. 07:00
Kaczyński: Mój brat kierował Solidarnością. Wałęsa: Był miernotą!
foto:

To już prawdziwa wojna między Lechem Wałęsą (73 l.) a Jarosławem Kaczyńskim (67 l.)! A poszło o Lecha Kaczyńskiego (+61 l.). Prezes PiS powiedział ostatnio, że to jego brat kierował Solidarnością. Te słowa ostro oburzyły Wałęsę. - Był miernotą. Ja go [Lecha Kaczyńskiego] tylko trzymałem dlatego, że mnie słuchał - stwierdził były prezydent.

Lech Wałęsa wielokrotnie atakował obóz rządzący, nie przebierając przy tym w słowach. Tym razem skrytykował nieżyjącego Lecha Kaczyńskiego. Wszystko po tym, jak Jarosław Kaczyński powiedział, że największe zasługi dla Solidarności ma właśnie jego brat. - My mogliśmy rozpocząć działalność, bo zastępcą Lecha Wałęsy w Solidarności, potężną postacią faktycznie kierującą związkiem, był mój brat (.) Bez tej pozycji wszystko by nie ruszyło do przodu - powiedział prezes PiS w czasie spotkania przy okazji promocji swojej książki. Słowa te oburzyły Lecha Wałęsę. - Ja go [Lecha Kaczyńskiego] tylko trzymałem dlatego, że był miernotą, słuchał mnie. Bo ja miałem pomysły, ja wiedziałem, jak to zrobić, a on miał wykonywać. A gdyby ważył się czegoś nie wykonać - u mnie było krótko - powiedział Lech Wałęsa w TVN 24. Równie ostro uderzył w obu braci Kaczyńskich. - Poczytajcie sobie medyczne badania na temat bliźniaków jednojajowych. Jak jeden zginie, to drugi już do końca życia jest nienormalny - napisał na Facebooku.

Suchej nitki na zachowaniu byłego prezydenta nie zostawia marszałek Senatu Stanisław Karczewski (73 l.). - Wałęsa to żałosny człowiek. Jako osobie wierzącej jest mi bardzo przykro, że nosi on w klapie Matkę Boską Częstochowską - powiedział nam Karczewski.

Zobacz: Zamach w Nicei. Wśród ofiar są dwie Polki!

Źródło: TVN24/x-news
autor: Kamil Szewczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: