WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wspierali PiS, rząd dał im miliony

Wspierali PiS, rząd dał im miliony

01.12.2016, godz. 02:00
Elbanowscy
Fundacja Elbanowskich foto:

To się nazywa dobra zmiana! Fundacja Tomasza i Karoliny Elbanowskich, która od dłuższego czasu wspiera pomysły PiS w sprawie edukacji, dostanie od rządu dotację w wysokości 2,38 mln zł. A to nie koniec. Bo do wydania będą kolejne miliony złotych.

Porozumienie o dofinansowaniu kwotąok. 2,38 mln zł podpisano 17 listopada. MEN i fundacja Tomasza i Karoliny Elbanowskich "Rzecznik Praw Rodziców" będą za te środki prowadzić projekt "Zmiany w systemie edukacji w Polsce odpowiedzią na oczekiwania społeczne i zmiany gospodarcze". Konsultacje mają potrwać do końca października 2018 roku. Jako pierwszy informację ujawnił na Twitterze prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz (58 l.). Od razu wywołał on lawinę komentarzy. - Oto przykład nowej polityki wobec organizacji pozarządowych - ironizowała była szefowa resortu edukacji Katarzyna Hall (59 l., PO).

Pieniądze, które fundacja otrzyma z KPRM, to efekt wygranego kilka miesięcy temu konkursu na wydawanie unijnych dotacji. Na razie Elbanowscy wspólnie z ministerstwem dostali 2,38 mln zł. W sumie będą mogli wydać ok. 5,5 mln zł. Szefowie fundacji twierdzą jednak, że otrzymają znacznie mniej. - Cały projekt realizowany jest przez MEN, a fundacja będzie partnerem konsultacji. Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych pieniędzy i na pewno nie jest to kwota 2 mln zł. Otrzymamy około 700 tys. zł na całe 3 lata - broni się Tomasz Elbanowski w rozmowie z wp.pl.

Przypomnijmy, że współpraca Elbanowskich z politykami PiS stała się faktem po tym, jak zainicjowali oni protest "Ratuj maluchy" przeciwko posłaniu sześciolatków do szkół. Za ich sprawą cofnięto reformę z czasów PO-PSL.

Zobacz: Wicepremier Gliński: Przykro mi, że w TVP jest taki dom wariatów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: