WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wstrzymano pracę nad nowym abonamentem! Dlaczego?

Wstrzymano pracę nad nowym abonamentem! Dlaczego?

30.06.2017, godz. 11:11
Ile zapłacisz za abonament?
foto: EAST NEWS

Piątkowa "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Prawo i Sprawiedliwość zadecydowało o wstrzymaniu prac nad nową ustawą abonamentową, która zakładała wliczanie tej opłaty do rachunków za kablówkę. Decyzja ta miała zostać powzięta ze względu na obawy o spadek poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego w sondażach. Rozważane jest natomiast duże finansowe wsparcie dla TVP (750 mln złotych).

 Rządowa propozycja zmian w ustawie abonamentowej zakładała, że każda osoba, która posiada kablówkę, zobligowana byłaby do zapłaty ponad 20 złotych abonamentu miesięcznie. Tak jednak, według zdobytych przez dziennikarzy "GW" informacji, się nie stanie. Sugerują oni, że PiS obawia się zamieszania w związku z likwidacją gimnazjów i wprowadzenia sieci szpitali. Kwestia większych rachunków za abonament byłaby trzecią kontrowersyjną decyzją wprowadzaną w tym samym czasie.

Ponadto w szeregach partii ma się znajdować silna grupa przeciwników Jacka Kurskiego. Liczą oni, że zablokowanie ustawy doprowadzi do tak poważnych kłopotów finansowych w TVP, że prezes Kurski w 2018 roku będzie musiał ustąpić ze stanowiska.

O zniesienie całkowite abonamentu apelowało PSL i proponowało wsparcie TVP dotacją w wysokości 750 milionów złotych. PiS ma rzekomo rozważać taki scenariusz, ale nie wiadomo jednak, czy zgodzi się na to Unia Europejska.

Zobacz także: Trump napisał o córce Brzezińskiego. Wywołał burzę!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: