WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka WSTYD! Kuchciński "kręci" w sprawie wyjazdu syna

WSTYD! Kuchciński "kręci" w sprawie wyjazdu syna

29.10.2016, godz. 05:00
Kuchciński
Kuchciński foto:

Sejmowe biuro prasowe plącze się w wersjach dotyczących wyjazdu Marka Kuchcińskiego (61 l.) i jego syna na parlamentarną pielgrzymkę do Rzymu. Jeszcze kilka dni temu zapierano się, że marszałek Sejmu z pociechą do Wiecznego Miasta w obie strony podróżowali samolotem rejsowym. Minęło trochę czasu, zmieniła się oficjalna wersja, która brzmi już: że wracali samolotem specjalnym, czyli rządowym.

Tydzień temu parlamentarzyści udali się do Rzymu. Wśród pielgrzymów znaleźli się Kuchciński i jego syn. W poniedziałek zapytaliśmy sejmowe biuro prasowe m.in. o to, czy latorośl marszałka znalazła się na pokładzie rządowego embraera. Prosiliśmy również o przesłanie nam dowodu, że Kuchciński zapłacił za podróż syna. Kolejnego dnia Sejm wydał lakoniczne oświadczenie, że marszałek udał się do Rzymu samolotem rejsowym. Nie było tam informacji, jak Kuchciński wrócił do Polski. Jednak marszałek Senatu Stanisław Karczewski (61 l.) zapewnił nas, że na pokładzie powrotnego rządowego samolotu na własne oczy widział Kuchcińskiego i jego syna. - Z powrotem lecieliśmy razem z panem marszałkiem i jego synem. To był rządowy embraer - deklarował. W tym samym dniu odpisał Sejm. "Marszałek wraz z synem podróżował w obie strony samolotem rejsowym" - informowano nas. A Karczewski upierał się przy swoim. - Lecieliśmy rządowym embraerem - powtórzył.

W czwartek na stronie Sejmu pojawił się kolejny komunikat: "Marszałek Sejmu Marek Kuchciński udał się do Rzymu samolotem rejsowym. Na pokładzie był też syn pana Marszałka. Powrót wyżej wymienionych osób nastąpił samolotem specjalnym (czyli rządowym - red.)". Skąd zatem te rozbieżności? Wczoraj poinformowano nas, że... do wcześniejszych korespondencji wkradła się nieścisłość. Tymczasem już szósty dzień czekamy na dowód, że Kuchciński zapłacił za podróż syna!

Zobacz także: Tomasz Kalita z żoną u prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy [ZDJĘCIA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: