WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wybory w USA. Polscy politycy komentują sukces Trumpa

Wybory w USA. Polscy politycy komentują sukces Trumpa

09.11.2016, godz. 08:34
Wybory prezydenckie w USA - Donald Trump
foto: AP

Od kilkunastu godzin w USA trwają wybory prezydenckie. W walce o Biały Dom wystartowali Hillary Clinton i Donald Trump. To właśnie kontrowersyjny miliarder jest coraz bliżej zwycięstwa. Do wygranej brakuje mu jedynie 26 głosów elektorskich, które zapewnią mu zostanie prezydentem. Polscy politycy także śledzą wydarzenia zza oceanu. Pojawiają się już pierwsze komentarze na temat sukcesu Trumpa i porażki Clinton.

Wybory prezydenckie w USA. Głosowanie na prezydenta największego światowego mocarstwa powoli dobiega końca. Niemal pewne jest, że wybory prezydenckie w USA wygra Donald Trump. Bardzo niewiele głosów elektorskich dzieli go od tryumfu nad konkurentką Hillary Clnton. Cały świat z zapartym tchem śledzi spływające z USA wieści na temat wyborów. Także polscy politycy obserwują, co dzieje się w USA. Jakie są pierwsze komentarze naszych polityków? Jak polscy politycy "na gorąco" oceniają zbliżającą się wygraną Trumpa?

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na Twitterze gorzko ocenił wyniki wyborów w USA: - 27 lat temu upadł mur berliński. Dziś zapewne kończy się era postzimnowojennej stabilności. Będziemy ją rzewnie wspominać.

Krzysztof Gawkowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej ocenia: - Trump został prezydentem USA dzięki głosom najuboższych i pokrzywdzonych pomimo, że obiecywał że ułatwi życie korporacjom i najbogatszym!

Michał Boni europoseł z PO: - No to mamy.....świat na krawędzi...

Robert Winnicki, niezrzeszony, wcześniej Kukiz'15: - Narodowa, konserwatywna, antyimigrancka i antyliberalna retoryka wygrywa w sercu globalizmu. God bless America!

Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości: - PILNE! Najnowsze dane z lokali wyborczych zmusiły kijowskiego do pakowania walizki. Jutro leci ratować demokracje w USA.

Jaoanna Senyszyn, była posłanka SLD:- Prowadzenie Trumpa dowodzi,że większość obywateli chce zamordyzmu,bo jest przekonaniu, źe za mordę będą brani tylko ci,którym to się należy.

Katarzyna Lubanuer, posłanka Nowoczesnej: - Wygląda, że Trump wygra. Widać już, jak polityka naszego rządu zniechęcania sojuszników z UE, okazała się krótkowzroczna. Zostajemy sami.

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej: - Bez względu na wynik wyborów w USA Polska polityka zagraniczna powinna cechować się przewidywalnością i stabilnością

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej: - Do 9 listopada 1989 istniał mur berliński. A dzisiaj wybory w Stanach wygrywa Trump, który powiedział, "umiem budować mury jak nikt inny"

Barbara Nowacka: - Wygrana Trumpa to nie efekt kryzysu demokracji, to efekt braku pomysłu demokracji na rozwiązanie kryzysu ekonomicznego.

Marek Jakubiak z Kukiz'15:Płacz i zgrzyt zębów przegranych - bunt przeciwko liberalizmowi trwa. Brawo USA demokraci przegrali z demokracją.

Źródło: Agencja TVN/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: