WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wycięli Kaczyńskiego ze "Smoleńska"!

Wycięli Kaczyńskiego ze "Smoleńska"!

20.08.2016, godz. 07:00
Smoleńsk
foto: materiał prasowy

Kto by pomyślał! W filmie "Smoleńsk" nie będzie Jarosława Kaczyńskiego (67 l.), brata bliźniaka tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego (+61 l.). Ta głośna produkcja opowiadająca o katastrofie lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. trafi do kin 9 września. Początkowa data premiery ustalona była na kwiecień br. Wtedy pojawiły się oficjalny zwiastun i plakaty, ale w ostatniej chwili zdecydowano, że film wymaga poprawek. Do dziś nie do końca wiadomo dlaczego. Czyżby więc chodziło właśnie o prezesa PiS?

Wokół tego filmu narosło już wiele kontrowersji i mitów. Między innymi dlatego, iż w niejasnych okolicznościach przesuwano premierę "Smoleńska", obrazu wyreżyserowanego przez Antoniego Krauzego. Mówiło się, że chodziło o efekty specjalne, ale mało kto dał temu wiarę.

Jednocześnie opinię publiczną zelektryzował internetowy wpis dziennikarza TVN Szymona Jadczaka: "Jarosław Kaczyński ponoć wyszedł w połowie z pokazu >Smoleńska< ze słowami: >to nie tak było<. Dystrybutor wstrzymał promocje i myśli co dalej". Wtedy sprawa się rozmyła, bo nikt nie potwierdził tego faktu. Teraz jednak okazuje się, że nie ma w filmie. postaci prezesa PiS.

- Według mojej wiedzy w filmie nie występuje postać brata pana prezydenta - usłyszeliśmy od aktorki Katarzyny Łaniewskiej (83 l.), wcielającej się w postać Anny Walentynowicz (?81 l.) .

Dystrybutor wymijająco odpowiedział na nasze pytanie dotyczące postaci Jarosława Kaczyńskiego. - Poza parą prezydencką wszystkie inne postacie w filmie są postaciami fikcyjnymi, wzorowanymi na postaciach znanych, realnych - usłyszeliśmy.

W takim razie, co robi tam wspomniana już legenda Solidarności Anna Walentynowicz? Z kim przez telefon satelitarny w zwiastunie filmu rozmawiał Lech Kaczyński (?61 l.), skoro sam Jarosław przyznał w Radiu Maryja, iż dzwonił do brata na około 15 minut przed jego śmiercią?

Politycy PiS również nie chcą rozmawiać o szczegółach "Smoleńska". A jeśli już, to anonimowo. Usłyszeliśmy jednak, iż "Jarosław Kaczyński nie życzył sobie, aby jego osoba była w tym filmie".

Sprawdź: "Smoleńsk". Zobacz pierwsze zdjęcia z głośnego filmu!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: