WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wyłudzenia w śląskim NFZ? CBA sprawdza, bo chodzi o GRUBE miliony

Wyłudzenia w śląskim NFZ? CBA sprawdza, bo chodzi o GRUBE miliony

27.10.2016, godz. 11:55
CBA
foto: EAST NEWS

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na Śląsku przeszukali kilkanaście mieszkań osób, które mogą być związane ze sprawą dotyczącą wyłudzeń w NFZ. Chodzi o wyłudzenia sięgające nawet kilkudziesięciu milionów złotych. O sprawie powiadomiło radio RMF FM.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego przeszukali mieszkania obecnych pracowników śląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a także tych, którzy wcześniej tam pracowali. Wśród przeszukiwanych znaleźli się urzędnicy, którzy w NFZ na Śląsku zajmowali kierownicze stanowiska w latach 20014-2016. Agenci CBA weszli też do biur katowickiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W akcji CBA zostały zabezpieczone materiały: dokumenty papierowe oraz dane z nośników elektronicznych.

CBA działa, bo istnieje podejrzenie, że doszło do nadużycia uprawnień przez któregoś z urzędników, który miał wprowadzić zmiany w systemie elektronicznym oddziału NFZ w Katowicach, co wpłynęło na błędną wycenę w finansowej rezerwie na 2015 rok. Rezerwa wzrosła do 90 milionów zł, z czego aż 68 milionów zostało wypłaconych świadczeniodawcom w ramach nadwykonania. Z tym, że tylko do jednej kliniki kardiologicznej trafiło aż 50 milionów.

Zobacz: Jerzy Owsiak został SKAZANY za "nieroba"

Źródło: Super Express TV
tagi: cba nfz
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: