WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wymienią ochronę Szydło po publikacji "SE"

Wymienią ochronę Szydło po publikacji "SE"

01.09.2016, godz. 05:00
PIJANY OFICER BOR W KANCELARII PREMIERA
PIJANY OFICER BOR W KANCELARII PREMIERA foto:

Jak ustalił "Super Express", szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa (51 l.) postanowiła wymienić wszystkich funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu ochraniających budynki KPRM. Decyzja to efekt naszej publikacji o pijanym oficerze BOR, który w poniedziałek z ostrą bronią i ponad 2 promilami alkoholu "pilnował" siedziby Beaty Szydło (53 l.).

- Pani minister Beata Kempa wystąpiła do Biura Ochrony Rządu o wymianę funkcjonariuszy, którzy dotychczas pilnowali budynków Kancelarii Premiera w Alejach Ujazdowskich. Z naszej strony nie będzie żadnego pobłażania dla takich przypadków jak ten ujawniony przez waszą gazetę. Mam nadzieję, że było to incydentalne zachowanie i wypadek przy pracy. Ta sprawa nie może przesłonić profesjonalizmu, jakim odznaczają się pozostali funkcjonariusze BOR - mówi "Super Expressowi" rzecznik rządu Rafał Bochenek (30 l.).

Przypomnijmy, że we wtorek opisaliśmy skandaliczne wydarzenie z udziałem funkcjonariusza BOR. Okazało się, że 44-letni oficer Biura, ochraniający Kancelarię Premiera, jest zalany w trupa. Do zdarzenia doszło ok. 9.30, a policję oraz przełożonych nietrzeźwego funkcjonariusza zaalarmował nasz fotoreporter. Badania alkomatem wykazały, że oficer BOR miał początkowo 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, by po kilku chwilach mieć... 2,4 promila. A to oznacza, że prawie na pewno alkohol spożywał na służbie. W sprawie wszczęto postępowanie dyscyplinarne, funkcjonariusz w najbliższych dniach ma stracić pracę.

Zobacz także: Kukiz MOCNO o uroczystościach sierpniowych porozumień: PiS-owski PIKNIK

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: