WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Wyrok TK. Manifestacja KOD - dodadzą otuchy Rzeplińskiemu

Wyrok TK. Manifestacja KOD - dodadzą otuchy Rzeplińskiemu

11.08.2016, godz. 09:21
Protest Komitetu Obrony Demokracji
foto: Printscreen Twitter

Sprawy związane z Trybunałem Konstytucyjnym cały czas trwają. W czwartek Trybunał Konstytucyjny wyda wyrok o konstytucyjności nowej ustawy o TK, którą niedawno podpisał prezydent. Ustawa została zaskarżona przez posłów opozycji i RPO oraz prezes Sądu Najwyższego, bo zdaniem skarżących jest niekonstytucyjna.

Trybunał Konstytucyjny po niejawnym posiedzeniu ma ogłosić wyrok w sprawie ustawy o Trybunale, którego autorem było Prawo i Sprawiedliwość. Partia podkreślała, że ustawa jest w pełni zgodna z konstytucją i jest najlepszym rozwiązaniem na trwający od kilku miesięcy kryzys. Także w czwartek planowana jest manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Działacze KOD zorganizowali ją po to by, obradującym nad konstytucyjnością ustawy sędziom dodać otuchy. Jak czytamy na oficjalnym Facebooku KOD jego członkowie i zwolennicy chcą wesprzeć przede wszystkim prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego: - 11 sierpnia, o 11:00 Trybunał Konstytucyjny, na posiedzeniu niejawnym, badać będzie NIEZGODNOŚĆ z Konstytucją nowej ustawy PiS o TK. Wesprzyjmy sędziów Trybunału. Wesprzyjmy Pana Prezesa Rzeplińskiego - czytamy w ogłoszeniu.

Organizatorzy pikiety podkreślają, że będzie ona przeprowadzona w dawnym stylu z okresu, w którym KOD się wykluwał: - Komitet Obrony Demokracji zaprasza na pikietę pod Trybunał. Pikietę w starym - grudniowym - stylu. Tam zaczynaliśmy. Tam wykuwał się KOD. Będziemy tam zawsze wtedy, gdy zagrożony będzie porządek prawny i Konstytucja! Również lider KOD, Mateusz Kijowski zachęcał na swoim profilu: - Zapraszajcie znajomych! Przychodźcie!

Zobacz: UOP zabił 22 osoby, by mieć papiery na "Bolka"?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: