WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zabierzcie bogatym 500 plus. Sondaż dla SE.pl i NOWA TV

Zabierzcie bogatym 500 plus. Sondaż dla SE.pl i NOWA TV

30.11.2016, godz. 02:00
Rodzina, dzieci, rodzice
foto: EAST NEWS

Aż 77 proc. Polaków nie chce, aby świadczenie 500 plus przysługiwało rodzinom z miesięcznym dochodem co najmniej 10 tys. zł na rękę! Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla se.pl i NOWEJ TV. - Mamy stosunkowo duże poczucie sprawiedliwości społecznej - mówi nam politolog, prof. Kazimierz Kik (69 l.).

- 500 plus jest długoterminowym świadczeniem rodzinnym, a nie socjalnym - podkreślał na łamach "Super Expressu" Bartosz Marczuk (42 l.), wiceminister rodziny i pracy. Jednak trzy czwarte Polaków nie chce, aby bogaci otrzymywali 500 plus. Tylko 14 proc. ankietowanych opowiedziało się za dalszym przyznawaniem świadczeń osobom zamożnym. - Społeczeństwo widzi brak logiki w programie 500 plus. Uważa, że pomoc powinna być selektywna, skierowana nade wszystko do tych, którzy jej najbardziej potrzebują, że lepiej pomagać niezamożnym. Musimy jednak pamiętać, że przy tworzeniu 500 plus rządowi przyświecała jeszcze przesłanka demograficzna. Socjalny charakter świadczenia był na drugim miejscu. Stąd społeczeństwo inaczej odbiera ten program od tego, jaki charakter chciał nadać mu rząd - komentuje Kik. Ministerstwo Rodziny i Pracy przyznaje, że nie ma planów wprowadzenia nowego kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia.

Sondaż dla zlecenie se.pl i NOWEJ TV został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster w dniach 23-24 listopada 2016 roku na próbie 1038 dorosłych Polaków.

Zobacz: Ojciec Tylman napisał list do Ziobry i prosi o reakcję

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: