WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zakonnica wspomina rozmowę z Owsiakiem: "K**wa, to wy nie macie pampersów?!"

Zakonnica wspomina rozmowę z Owsiakiem: "K**wa, to wy nie macie pampersów?!"

07.08.2017, godz. 15:00
Zakonnica wspomina rozmowę z Owsiakiem: K**wa, to wy nie macie pampersów?!
foto: Fotomontaż SE.pl

Wśród gości zeszłorocznego Przystanku Woodstock pojawiła się znana zakonnica, siostra Małgorzata Chmielewska. Siostra pracuje na rzecz ubogich i tych, którzy znaleźli się na marginesie życia społecznego. W czasie konferencji Akademii Sztuk Przepięknych podzieliła się z woodstockowiczami opowieścią o spotkaniu z Jerzym Owsiakiem.

Siostra Małgorzata opowiedziała wtedy o historii sprzed lat. W jednym z ośrodków dla chorych i opuszczonych, którymi się zajmowała zabrakło środków higienicznych, a konkretnie pampersów dla podopiecznych. Gdy siostra spotkała Jerzego Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, opowiedziała mu o kłopocie i braku pampersów. Jak wspomniała jego reakcja była natychmiastowa: - Przy jednym ze spotkań z Jurkiem Owsiakiem opowiedziałam mu o tym. Chwilę pomyślał i zapytał: "K**wa, to wy nie macie pampersów?!". Po jakimś czasie przyjechał do nas tir, wypełniony pampersami. Tak rodzi się dobro - skwitowała zakonnica.

W tym roku przedstawicielem kościoła na Przystanku Woodstock był znany dominikanin ojciec Paweł Gużyński. Zakonnik mówił o kościele i polityce. Oberwało się od niego ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. - kościół pozwolił wyrosnąć wewnątrz niego takiej sile politycznej, która jest związana z Radiem Maryja, z tym całym środowiskiem. Pod płaszczykiem religijności, modlitwy, głoszenia Ewangelii, czy czego tam jeszcze, niestety wyrosła nam wewnątrz Kościoła realna siła polityczna z ojcem dyrektorem na czele, który jest jednym z głównych rozgrywających - mówił do zgromadzonych dominikanin.

Zobacz: Młynarska staje w obronie Krystyny Pawłowicz po ataku Owsiaka. Ostry wpis dziennikarki

Sprawdź: Krystyna Pawłowicz SKOMENTOWAŁA słowa Owsiaka o seksie. TYLKO u nas

Czytaj: Dziennikarka staje w obronie Pawłowicz i uderza w Owsiaka: Obleśny karzeł

Źródło: Kamil Kacperczyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: