WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Zamach w Monachium. Prezydent Duda złożył kondolencje

Zamach w Monachium. Prezydent Duda złożył kondolencje

24.07.2016, godz. 09:46
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

Prezydent Andrzej Duda przesłał depeszę z kondolencjami na ręce niemieckieog prezydenta. Napisał, że z ogromnym żalem i smutkiem przyjął tragiczną wiadomość o tragedii w Niemczech, która wydarzyła się w piątkowy wieczór. Prezydent podkreślił, że to niestety kolejny dramat w ciagu zaledwie ostatnich kilku tygodni.

Szanowny Panie Prezydencie,

z ogromnym żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznych wydarzeniach w Monachium. To kolejny już atak w ostatnich tygodniach, w którym giną niewinne ofiary. Z całą mocą pragnę podkreślić, że zdecydowanie potępiam tego rodzaju akty przemocy. Podzielamy głęboki ból wszystkich Niemców. W tych dramatycznych chwilach nasze myśli oraz modlitwy kierujemy do ofiar, ich rodzin i bliskich. W imieniu własnym oraz całego Narodu Polskiego chciałbym złożyć na Pana ręce wyrazy głębokiego współczucia i bólu bliskim tragicznie zmarłych oraz wszystkim obywatelom Republiki Federalnej Niemiec. Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Przypomnijmy, w piątek około 18.00 w Monachium doszło do strzelaniny. Sprawcą okazał się 18-letni Niemiec o irańskich korzeniach. Zastrzelił on 9 osób i popełnił samobójstwo. Ponad 20 osób ranił. Wiadomo, że nastolatek nie miał związków z ISIS, a interesował się atakami szaleńców, sam cierpiał na depresję.

Zobacz: Zamach w Monachium. "Jesteś ch****, a nie Niemcem! Co za g**** nam robisz?!" [WIDEO]

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: